OŻYWIAMY KSIĄŻKĘ

Wiemy wszyscy, jak bardzo trudno w dzisiejszej rzeczywistości skłonić szczególnie młodych ludzi do czytania książek. Mają oni często wiele ich zdaniem ciekawszych rozrywek i dlatego książka pozostaje zamknięta. My chcemy pokazać Wam poprzez nasz happening, że nie musi tak być. Artyści z klas siódmych stworzyli instalacje, które zachęcają, by sięgnąć po lekturę, otworzyć książkę, przeżyć dzięki niej prawdziwą przygodę, dostarczyc sobie właśnie dzięki książce niezapomianych doznań.

Wykorzystano do tej pracy kolorowy papier, druciki, stare podręczniki lub zniszczone książki, które zamiast wylądować na śmietniku, w piecu czy na makulaturze, stworzyły artystyczną wizję naszych uczniów.

KSIĄŻKI NALEŻY SZANOWAĆ, A SZACUNEK TO NIE TYLKO CZYTANIE, ALE TAKŻE DANIE IM DRUGIEGO ŻYCIA!