Jesteś tutaj: Start / Nowości

Nowości

Nowości i wydarzenia w Szkole Podstawowej w Dorohusku

Artykuły

„Dobry Start”

2018-06-16
Powiększ zdjęcie

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Będą mogli przeznaczyć je na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć.

Czytaj więcej o: „Dobry Start”

Koło „Caritas”

2018-05-30

Wesprzyj działania Szkolnego Koła „Caritas”!

Drodzy Rodzice, Mieszkańcy Dorohuska!

Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie naszych działań organizowanych w ramach XI Pikniku Rodzinnego. Gromadzimy biżuterię (srebrną lub „ inną”), a fundusze uzyskane z jej sprzedaży, zostaną przeznaczone na budowę Pomnika 100-lecia Niepodległości RP w Dorohusku. Biżuterię prosimy przekazywać nauczycielom : p. Ninie Soi i p. Joannie Koguciuk.

`                                                      Liczymy na Państwa wsparcie i pomoc.

       Szkolne Koło „Caritas”

Czytaj więcej o: Koło „Caritas”

„Własnymi rękami zrobimy coś dla mamy…”

2018-05-19
Powiększ zdjęcie

My, klasa V a, chcemy opowiedzieć o naszej niesamowitej przygodzie z techniką wyszywania haftem matematycznym.

Zaproszona przez nas na zajęcia Pani Anna Mikołajczyk, mama naszej koleżanki z klasy, zgodziła się nauczyć nas tej niesamowitej techniki. Pokazała nam również swoje wspaniałe prace (zapraszamy do galerii zdjęć), zachęcając nas tym do ciężkiej pracy. Pani Ania przygotowała dla nas wspaniałe kartki na Dzień Mamy, na których były róże do wyszycia haftem matematycznym.

Czytaj więcej o: „Własnymi rękami zrobimy coś dla mamy…”

Pokazy chemiczne

2018-05-11
Powiększ zdjęcie

Konkurs matematyczny SOWA

2018-05-11
Powiększ zdjęcie

3 MAJA

2018-05-04
Powiększ zdjęcie

Pomnik na 100-lecie Niepodległości

2018-05-05
Powiększ zdjęcie

W dniu 29 listopada 2017 roku został powołany w Dorohusku Społeczny Komitet Budowy Pomnika 100-lecia Niepodległości RP. Inicjatorem idei budowy pomnika jest ks. Ryszard Winiarski. Zgodnie z intencją członków Komitetu pomnik będzie odsłonięty w wigilię Święta Niepodległości, czyli 10 listopada 2018 roku. W skład Komitetu wchodzą m. in. pracownicy gminy, szkoły,  parafii, a przewodniczy mu dyrektor tutejszej szkoły Alina Prus.

Czytaj więcej o: Pomnik na 100-lecie Niepodległości

Pomnik Niepodległości

2018-05-06
Powiększ zdjęcie

Szanowni Państwo!

Społeczny Komitet Budowy Pomnika 100-lecia Niepodległości RP w Dorohusku zwraca się do Pani/Pana z uprzejmą prośbą o wsparcie finansowe budowy pomnika. Do tej pory Dorohusk nie posiada żadnego monumentu, który ucieleśniałby tożsamość i najwyższe aspiracje Narodu, stanowiąc ideowy punkt odniesienia dla następnych pokoleń a przecież wiemy, że nie istnieje tożsamość bez pamięci.

Czytaj więcej o: Pomnik Niepodległości

Egzamin gimnazjalny

2018-04-21
Powiększ zdjęcie

Egzaminy gimnazjalne

Dnia 18 kwietnia uczniowie klas III gimnazjum zmagali się z  zadaniami z  języka polskiego,

 19 kwietnia przystąpili do egzaminu z matematyki i przedmiotów przyrodniczych,

a 20 kwietnia pisali  z języka angielskiego i niemieckiego.

Teraz już tylko zostało oczekiwanie na wyniki.

 Mamy nadzieję, że będą zadowalające.

Czytaj więcej o: Egzamin gimnazjalny

Misterium Wielkanocne

2018-03-28
Powiększ zdjęcie

27 marca 2018 r z okazji zbliżających się świąt Zmartwychwstania Pana Jezusa  w naszej szkole odbyło się Misterium Męki Pańskiej. Uczniowie ze szkolnego koła Caritas inspirowani wydarzeniami biblijnymi w dramie i montażu słowno-muzycznym  przedstawili wydarzenia z  ostatnich dni życia Jezusa, jakie rozegrały się w Jerozolimie przed dwoma tysiącami lat.
To wzruszające przedstawienie, piękna gra młodych aktorów, stworzyły niezapomnianą  atmosferę, dzięki której  mogliśmy pochylić się  nad tajemnicą krzyża . Na zakończenie wszyscy usłyszeli życzenia świąteczne, które przekazała p. dyrektor Alina Prus.

Czytaj więcej o: Misterium Wielkanocne