Edukacja wczesnoszkolna

Artykuły

Innowacja plastyczna 0b

2018-03-16
Powiększ zdjęcie

Koziołek Matołek

2018-03-23
Powiększ zdjęcie

Pierwszy dzień wiosny

2018-03-22
Powiększ zdjęcie

Jak co roku 21 marca obchodzony jest w naszej szkole „Pierwszy dzień wiosny”. Wszyscy uczniowie klas 1-3  w tym dniu przyszli do szkoły  w strojach z elementami zielonego koloru i własnoręcznie wykonanymi kolorowymi ozdobami:  motylami, kwiatami, żabkami. Następnie uczniowie każdej klasy wykonali plakaty „ Pani Wiosny”, które ozdobiły szkolne korytarze.

Czytaj więcej o: Pierwszy dzień wiosny

Innowacja 0c

2018-03-17
Powiększ zdjęcie

Dzieci z oddziłu przedszkolnego 0c na zajęciach z innowacji pedagogicznej wykonały sylwety do teatrzyku cieni, a następnie zaprezentowały w grupach własne przedstawienie. Wszyscy wspaniale się bawili.

Czytaj więcej o: Innowacja 0c

Świąteczne warsztaty

2018-03-17
Powiększ zdjęcie

15 marca dzieci najmłodsze uczestniczyły w warsztatach świątecznych przygotowanych przez podopiecznych Ośrodka Cytrynka. Wspólnie wykonywane prace cieszyły wszystkich. Pojawiły się zajączki i koguciki z drewna, które pomalowane zostały farbami, pisanki i zajączki były wykonane z papieru. Wspólnie zjedzona szarlotka smakowała bajecznie. Swoje prace dzieci mogły zabrać ze sobą do szkoły, a upominki zabrały do domu. Była fajna zabawa.

Czytaj więcej o: Świąteczne warsztaty

Palmy

2018-03-14
Powiększ zdjęcie

13 marca w sali 42 pani Irenka Iwańczuk pokazała jak można wykonać palmę wielkanocną. Dzieci zobaczyły zasuszone trawy, kłosy zbóż i dotykały lnu oraz bukszpanu. Każda grupa otrzymała inaczej wykonaną palmę, a dzieci nauczyły się robić kwiatki z bibuły do palm wielkanocnych.

Czytaj więcej o: Palmy

Dzień Kobiet w Ia

2018-03-10
Powiększ zdjęcie

​8 marca klasa 1a SP obchodziła klasowy Dzień Kobiet. Koledzy z klasy przygotowali dla dziewczynek laurki i słodki poczęstunek. Uroczystość rozpoczęli od odśpiewania koleżankom głośnego „ Sto lat ” i złożenia najserdeczniejszych życzeń.

Czytaj więcej o: Dzień Kobiet w Ia

Innowacja 0b

2018-03-10
Powiększ zdjęcie

Dzieci z 0b na zajęciach z innowacji najpierw mogły tworzyć „Kolorowe stworki” poprzez rozdmuchiwanie farby. Zabawy było co nemiara.
Natomiast na ostatnich zajęciach mogły wyczarować „ Latający dywan”, na którym wybrałyby się w swoją wymarzoną podróż jak bajkowy Alladyn.

Czytaj więcej o: Innowacja 0b

Innowacja 0c

2018-03-06
Powiększ zdjęcie

Dzieci z oddziału przedszkolnego 0 ,,c'' w skupieniu słuchają czytanych bajek i wierszy. Na zajęciach z innowacji pedagogicznej namalowały ilustrację do bajki ,,Brzydkie kaczątko'' .

Czytaj więcej o: Innowacja 0c

Rakieta

2018-02-24
Powiększ zdjęcie

Rakietą narysowaną pastelami kosmonauta leci w kosmos. Tak opowiadają dzieci z oddziału przedszkolnego, pokazując swoje prace.

Czytaj więcej o: Rakieta