Edukacja wczesnoszkolna

Artykuły

Metale - Akademia Młodego Naukowca

2017-10-15
Powiększ zdjęcie

Sprzątanie

2017-10-02
Powiększ zdjęcie

18 września 2017 r. uczniowie klas 1-3 zaopatrzeni w worki na zbiórkę śmieci i jednorazowe rękawice, już po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej „Sprzątanie świata”. Dzieci z wielkim zapałem przystąpiły do pracy, sprzątając ulice i plac zabaw przy szkole. Efektem pracy było zgromadzenie kilku worków śmieci. Były to głównie: papier, plastik (różnego rodzaju i wielkości torebki, butelki) i puszki aluminiowe.  Akcja przebiegała sprawnie, sprzątanie miało nie tylko charakter ciężkiej pracy, ale także wspaniałej zabawy.

Czytaj więcej o: Sprzątanie

Dzień przedszkolaka

2017-09-27
Powiększ zdjęcie

Dnia 25.09.2017 w szkole było święto najmłodszych – „Święto Przedszkolaka”. Dzieci wzięły dział w różnych zabawach i konkursach przygotowanych przez panie z oddziałów przedszkolnych. Mogły również zaprezentować swoje umiejętności wokalne. Na koniec uroczystości czekała na nie w klasach słodka niespodzianka – gofry.

Czytaj więcej o: Dzień przedszkolaka

,,Uroda Kleopatry'' - warsztaty kosmetologiczne

2017-09-19
Powiększ zdjęcie

W dniach 14-15-18. 09.2017 roku odbyły się pierwsze w tym roku Warsztaty Akademii Młodego Naukowca. Warsztaty prowadziły panie Amanda Krać i Agnieszka Ragaman. Na zajęciach uczniowie dowiedzieli się w jakich warzywach, owocach i innych produktach spożywczych jest najwięcej witamin odpowiedzialnych za naszą urodę - ładną cerę, zdrowe włosy i paznokcie.

Czytaj więcej o: ,,Uroda Kleopatry'' - warsztaty kosmetologiczne

Zbuduj i zaprogramój swojego robota

2017-06-16
Powiększ zdjęcie

Nieznajomość prawa szkodzi

2017-05-09
Powiększ zdjęcie

W dniach 27-28.04.2017 roku odbyły się warsztaty poświęcone prawu pt: ,,Nieznajomość prawa szkodzi ''. Uczniowie ubrani w togi odgrywali różne role pracowników sądu, między innymi sędziów, ławników, prokuratorów, obrońców. Proces sądowy dotyczył niewłaściwej opieki nad psem.

Czytaj więcej o: Nieznajomość prawa szkodzi

Świąteczne sukcesy najmłodszych

2017-04-13
Powiększ zdjęcie

,, Na nadchodzące Wielkanocne chcę złożyć najserdeczniejsze życzenia. Życzę wszystkim,aby te Święta były kolorowe jak w koszyczku pisanki, radosne jak małe kurczaczki i baranki. Niech obudzą w nas miłość i dobroć, tak jak czynią to dziecięce bajki . Zdrowych i pogodnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, smacznego jajka oraz mokrego Śmigusa Dyngusa życzy Zespół Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie wraz z Marysią Gajur uczennicą klasy IIIa SP, która została laureatką konkursu  na ,,Kartkę Wielkanocną z Życzeniami''.

Czytaj więcej o: Świąteczne sukcesy najmłodszych

Czy warto pić colę?

2017-03-17
Powiększ zdjęcie

W dniach 16-17 marca odbyły się chemiczne warsztaty Akademii Młodego Naukowca, które pozwoliły odpowiedzieć młodym naukowcom na pytanie ,,Czy warto pić colę ?''. Uczniowie klas 0-VI SP dowiedzieli się czego używa się do produkcji tego napoju oraz jak szkodliwy jest on dla młodego organizmu .Przeprowadzone podczas warsztatów doświadczenia wykazały, że w coli nie ma żadnych witamin w przeciwieństwie do soków,które są smaczne, zdrowe i mają witaminy. Powoli zbliżamy się do końca warsztatów,zostały jeszcze tylko trzy spotkania. Następne poświęcone będzie prawu.

Czytaj więcej o: Czy warto pić colę?

Walentynki

2017-02-16
Powiększ zdjęcie

Tego dnia w klasach I-III SP dominował kolor czerwony-dzieci ubrane na czerwono otrzymały czerwone baloniki, czerwone serduszka  z życzeniami roznosił walentynkowy listonosz ze swoimi pomocnicami. Było miło,  radośnie i wesoło.

Czytaj więcej o: Walentynki

Grawitacja

2017-02-19
Powiększ zdjęcie

,,Fizyka wokół nas ''-to tytuł kolejnych warsztatów Akademii Młodego Naukowca ,które odbyły się w dniach 13-14.02. Młodzi naukowcy podczas tych warsztatów dowiedzieli się co to jest grawitacja oraz jaki wpływ na nasze codzienne życie mają różne zjawiska fizyczne. Zdjęcia  podczas warsztatów wykonuje uczeń klasy III a  SP -  Tomek  Dyczko . Młody fotograf stara się bardzo, aby jego zdjęcia przedstawiały to, co najciekawsze podczas warsztatów.

Czytaj więcej o: Grawitacja