Edukacja wczesnoszkolna

Artykuły

Innowacja plastyczna

2017-12-11
Powiększ zdjęcie

Na zajęciach grudniowych z innowacji plastycznej dominuje temat świąteczny, piękne choinki ozdabiają salę oddziału przedszkolnego Oa.

Czytaj więcej o: Innowacja plastyczna

Dzień Pluszowego Misia

2017-11-30
Powiększ zdjęcie

27 listopada w naszej szkole obchodzony był Dzień Pluszowego Misia, w którym uczestniczyli uczniowie klas 0-3. W tym dniu wszystkie ukochane misie, wierni przyjaciele dzieci, opuściły swoje zaciszne pokoiki i przybyły wraz z dziećmi do szkoły. W klasowych salach zrobiło się kolorowo i ,,misiowo’’.

Czytaj więcej o: Dzień Pluszowego Misia

Wyróżnienie w konkursie ogólnopolskim

2017-11-28
Powiększ zdjęcie

Autorka Marysia Gajur uczennica klasy czwartej  i jej praca, za którą otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. ,,Chemia w rolnictwie", organizowanym przez firmę ,,Grupa Azoty''. Na rozdanie nagród pojechała Marysia do Kędzierzyna Koźla, gdzie na nagrodzone dzieci czekało dużo atrakcji i oczywiście wspaniałe nagrody.

Czytaj więcej o: Wyróżnienie w konkursie ogólnopolskim

AMN Polscy wynalazcy

2017-11-10
Powiększ zdjęcie

Czego dokonał Ignacy Łukasiewicz, Jan Czochralski i inni Polscy wynalzacy dozwiedzieli sie uczniowie podczas kolejnych zajęć Akademii Młodego Naukowca.

Czytaj więcej o: AMN Polscy wynalazcy

Zadziwiająca różnorodność świata zwierząt

2017-10-28
Powiększ zdjęcie

Jesienne stroiki

2017-10-22
Powiększ zdjęcie

9 października uczniowie klasy 3 a uczestniczyli w warsztatach plastycznych przygotowanych przez panią Celestynę Raczyńską - mamę jednej z uczennic. Pod opieką rodziców wykonywali jesienne stroiki z materiałów przyrodniczych. Wszystkie dzieci wykazały się duża kreatywnością. Efektem ich pracy były przepiękne jesienne dekoracje.

Czytaj więcej o: Jesienne stroiki

Metale - Akademia Młodego Naukowca

2017-10-15
Powiększ zdjęcie

Sprzątanie

2017-10-02
Powiększ zdjęcie

18 września 2017 r. uczniowie klas 1-3 zaopatrzeni w worki na zbiórkę śmieci i jednorazowe rękawice, już po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej „Sprzątanie świata”. Dzieci z wielkim zapałem przystąpiły do pracy, sprzątając ulice i plac zabaw przy szkole. Efektem pracy było zgromadzenie kilku worków śmieci. Były to głównie: papier, plastik (różnego rodzaju i wielkości torebki, butelki) i puszki aluminiowe.  Akcja przebiegała sprawnie, sprzątanie miało nie tylko charakter ciężkiej pracy, ale także wspaniałej zabawy.

Czytaj więcej o: Sprzątanie

Dzień przedszkolaka

2017-09-27
Powiększ zdjęcie

Dnia 25.09.2017 w szkole było święto najmłodszych – „Święto Przedszkolaka”. Dzieci wzięły dział w różnych zabawach i konkursach przygotowanych przez panie z oddziałów przedszkolnych. Mogły również zaprezentować swoje umiejętności wokalne. Na koniec uroczystości czekała na nie w klasach słodka niespodzianka – gofry.

Czytaj więcej o: Dzień przedszkolaka

,,Uroda Kleopatry'' - warsztaty kosmetologiczne

2017-09-19
Powiększ zdjęcie

W dniach 14-15-18. 09.2017 roku odbyły się pierwsze w tym roku Warsztaty Akademii Młodego Naukowca. Warsztaty prowadziły panie Amanda Krać i Agnieszka Ragaman. Na zajęciach uczniowie dowiedzieli się w jakich warzywach, owocach i innych produktach spożywczych jest najwięcej witamin odpowiedzialnych za naszą urodę - ładną cerę, zdrowe włosy i paznokcie.

Czytaj więcej o: ,,Uroda Kleopatry'' - warsztaty kosmetologiczne