Jesteś tutaj: Start / Wycieczki

Wycieczki

Artykuły

Góry Świętokrzyskie

2018-05-19
Powiększ zdjęcie

W dniu 17 maja 2018r.o godzinie 7.00 uczniowie klas VI, VII i II a Gimnazjum  wyruszyli na wędrówki po Górach Świętkokrzyskich. Po przyjeździe na miejsc e okazało się, że pogoda nas nie rozpieszcza. Jednak nas to nie zniechęciło. W strugach deszczu ubrani w peleryny przeciwdeszczowe wspinaliśmy się na Święty Krzyż.Po ciężkiej wędrówce dotarliśmy do Bazyliki mniejszej pw. Trójcy Świętej i sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego.Przemoczeni i zmarznięci wróciliśmy do ciepłego autokaru.

Czytaj więcej o: Góry Świętokrzyskie

Lekcja zawodoznawstwa

2018-03-27
Powiększ zdjęcie

Uczniowie klasy IVb i IVc 26 kwietnia wyjechali do Lublina do Szkoły Artystycznej Wisława Kucia na lekcję zawodoznawstwa, mieli możliwość poznać zawód kucharza i cukiernika. Uczniowie samodzielnie przygotowali pizzę i udekorowali wielkanocne ciasteczka masą cukrową. Czwartoklasiści zdobyli nowe umiejętności i świetnie się bawili. Przygotowane samodzielnie wypieki wszystkim bardzo smakowały.

Czytaj więcej o: Lekcja zawodoznawstwa

Cementownia

2018-04-25
Powiększ zdjęcie

W dniu 25 kwietnia 2018r. klasa VIb i VIIa z wychowawczyniami wyruszyły na zwiedzanie firmy Cemex w Chełmie. Firma Cemex  Jest producentem cementów portlandzkich, portlandzkich popiołowych wapiennych, mieszanych oraz cementów specjalnych, w tym dla budownictwa drogowego. Zakład Cementownia Chełm jest producentem cementu od 1960 roku. Ostatnią dużą i do tej pory najważniejszą inwestycją w zakładzie, była budowa nowoczesnej linii produkcji klinkieru metodą suchą.

Czytaj więcej o: Cementownia

Językowe wyzwanie

2018-03-18
Powiększ zdjęcie

Językowe wyzwanie – dziennik wyprawy do Retzbach,

czyli o tym, jak 14 uczniów wyruszyło szlifować niemiecki do Niemiec

W sobotę, 10 marca, 14 uczniów naszej szkoły rozpoczęło daleka podróż do Niemiec. Zapytacie po co? Jak to po co, wiadomo nie od dziś, że podróże kształcą a znajomość języków obcych wzbogaca każdego człowieka. I tak oto  czternastu śmiałków podjęło językowe wyzwanie i weźmie udział w seminarium językowym w Retzbach. Trzymajcie  kciuki i śledźcie ich zagraniczne relacje.

Czytaj więcej o: Językowe wyzwanie

Narty! Narty! Narty!

2018-02-26
Powiększ zdjęcie

Chrzanów 23.02.2018r.

Momoty Dolne 24.02.2018r.

...I stało się, po roku bezczynności narciarskiej, 23.02.2018r. wróciliśmy na stok. Jakież było nasze zdziwienie, gdy ujrzeliśmy wyciąg krzesełkowy. Rok przerwy, a tu taka niespodzianka. Na liście wyjeżdżających zawsze znajdzie się grupa młodszych uczniów nie umiejących jeździć. Tak też było i tym razem. Podzieleni na trzy grupy, w zależności od stopnia umiejętności jazdy na nartach, wyruszyliśmy do wypożyczalni sprzętu, by stoczyć walkę z najgorszą naszą zmorą - butami...., ale nie było tak źle, starsi koledzy i koleżanki bardzo chętnie i sprawnie pomagali młodszym uczestnikom pokonać  tę przeszkodę. Szczęśliwi, zakuci w plastikowe buty wraz z instruktorami rozpoczęliśmy czterogodzinną przygodę. Najpierw katorżnicza rozgrzewka, równowaga na nartach, no i pierwszy zjazd, ależ była niespodzianka jak okazało się, że jedyną możliwością zatrzymania były bliskie spotkania z bandą.  Ileż było łez, bólu, złości, śmiechu oraz dobrej zabawy. A ten pierwszy zjazd....

Czytaj więcej o: Narty! Narty! Narty!

Wizyta w Sandomierzu

2017-12-06
Powiększ zdjęcie

W dniu 1 grudnia 2017 r. uczniowie klas IIIa Gimnazjum, VII a i VI b Szkoły Podstawowej w Dorohusku wraz ze swoimi wychowawcami  wyruszyli na wycieczkę do Sandomierza. Zbiórka została zaplanowana na godzinę 6.45. O dziwo nikt się nie spóźnił, więc wyjechaliśmy punktualnie o 7.00.

Czytaj więcej o: Wizyta w Sandomierzu

Wycieczka do Chełmskiego Aquaparku

2017-10-20
Powiększ zdjęcie

16 października klasa VA i VI A wybrała się do Chełmskiego Aquaparku. Piąto- i szóstoklasiści ponownie cieszyli się fantastyczną zabawą na zjeżdżalniach, w jacuzzi  czy w „rwącej rzece”.  Dodatkową atrakcją była wspólna pizza, przy której uczniowie mogli dzielić się wrażeniami z „atrakcji wodnych” .

Czytaj więcej o: Wycieczka do Chełmskiego Aquaparku

W Parku Rozrywki Farma Iluzji

2017-10-07
Powiększ zdjęcie

Pokazy fizyczne

2017-09-23
Powiększ zdjęcie

Wakacje w nagrodę ! – Było super !

2017-08-01
Powiększ zdjęcie

Wakacje w nagrodę ! – Było super !

 Podczas wakacji uczniowie szkół z terenu Gminy Dorohusk wyróżniający  się w nauce, sporcie, promujący szkołę oraz gminę  uczestniczyli w atrakcyjnych formach letniego wypoczynku w formie bezpłatnych trzydniowych wycieczek. Wójt i Rada Gminy w Dorohusku  popiera i wynagradza uczniów, którzy swoją pracą, wzorowym zachowaniem, wybitnymi osiągnięciami promują nasz region. Nagrodą  były wakacyjne wycieczki, które odbyły się  w tym samych czasie w dniach od  5-07.2017r. Uczestniczyło w nich  98 uczniów od klasy  IV szkoły podstawowej do klasy III gimnazjum.

Czytaj więcej o: Wakacje w nagrodę ! – Było super !