Jesteś tutaj: Start / Wycieczki

Wycieczki

Artykuły

Wizyta w Sandomierzu

2017-12-06
Powiększ zdjęcie

W dniu 1 grudnia 2017 r. uczniowie klas IIIa Gimnazjum, VII a i VI b Szkoły Podstawowej w Dorohusku wraz ze swoimi wychowawcami  wyruszyli na wycieczkę do Sandomierza. Zbiórka została zaplanowana na godzinę 6.45. O dziwo nikt się nie spóźnił, więc wyjechaliśmy punktualnie o 7.00.

Czytaj więcej o: Wizyta w Sandomierzu

Wycieczka do Chełmskiego Aquaparku

2017-10-20
Powiększ zdjęcie

16 października klasa VA i VI A wybrała się do Chełmskiego Aquaparku. Piąto- i szóstoklasiści ponownie cieszyli się fantastyczną zabawą na zjeżdżalniach, w jacuzzi  czy w „rwącej rzece”.  Dodatkową atrakcją była wspólna pizza, przy której uczniowie mogli dzielić się wrażeniami z „atrakcji wodnych” .

Czytaj więcej o: Wycieczka do Chełmskiego Aquaparku

W Parku Rozrywki Farma Iluzji

2017-10-07
Powiększ zdjęcie

Pokazy fizyczne

2017-09-23
Powiększ zdjęcie

Wakacje w nagrodę ! – Było super !

2017-08-01
Powiększ zdjęcie

Wakacje w nagrodę ! – Było super !

 Podczas wakacji uczniowie szkół z terenu Gminy Dorohusk wyróżniający  się w nauce, sporcie, promujący szkołę oraz gminę  uczestniczyli w atrakcyjnych formach letniego wypoczynku w formie bezpłatnych trzydniowych wycieczek. Wójt i Rada Gminy w Dorohusku  popiera i wynagradza uczniów, którzy swoją pracą, wzorowym zachowaniem, wybitnymi osiągnięciami promują nasz region. Nagrodą  były wakacyjne wycieczki, które odbyły się  w tym samych czasie w dniach od  5-07.2017r. Uczestniczyło w nich  98 uczniów od klasy  IV szkoły podstawowej do klasy III gimnazjum.

Czytaj więcej o: Wakacje w nagrodę ! – Było super !

Wycieczka do Białowieży

2017-05-19
Powiększ zdjęcie

W dniach 15-16.05.2017 r. czterdziestu ośmiu uczniów ZSO w Dorohusku brało udział w wycieczce do Białowieskiego Parku Narodowego.

Uczniowie w trakcie wycieczki zapoznali się z formą ochrony jaką jest park narodowy oraz znaczenie Puszczy Białowieskiej na skalę światową . Poznali w skrócie historię założenia tego parku i jego znaczenie dla polskiej przyrody, oraz znaczenia fauna chronionej w parku i problemy jakie stwarza dla mieszkańców-sąsiadów parku. Młodzież miała okazję porównać las terenu gminy Dorohusk z lasem nie sadzonym przez człowieka.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Białowieży

Wycieczka do Bałtowa

2017-06-19
Powiększ zdjęcie

Wycieczka do piekarni

2017-02-06
Powiększ zdjęcie

Wycieczka do Chełma klas IV

 W dniu 3 lutego 2017r. uczniowie klas IVa i IVb wyruszyli na wycieczkę do Chełma. Zwiedzanie rozpoczęło się od wizyty w piekarni „Grela”. Uczniowie dzięki temu mieli możliwość zapoznania się z pracą piekarza, zobaczenia  nowoczesnego wyposażenia piekarni i  zasmakowania pysznego, świeżo upieczonego chleba.

Czytaj więcej o: Wycieczka do piekarni

Farma Iluzji

2016-10-27
Powiększ zdjęcie

W dniu 18 października 2016r. uczniowie klas czwartych uczestniczyli w wycieczce do Parku Edukacji i Rozrywki- Farmy Iluzji,  podczas której zwiedzili bardzo wiele ciekawych miejsc . Laserowa misja, grobowiec Faraona, Latająca Chata Tajemnic (krzywy domek), labirynt luster, wiklinowy labirynt to tylko nieliczne atrakcje, które udało się zobaczyć.

Czytaj więcej o: Farma Iluzji

Światowe Dni Młodzieży

2016-08-29
Powiększ zdjęcie

ŚDM-Kraków 2016 rok to niezapomniane chwile, wspólne modlitwy, śpiewy, przybijanie piątki i te kilometry, które pokonywaliśmy w słońcu i strugach deszczu, aby dojść na wyznaczone spotkanie. To czas, w którym Ojciec św. Franciszek przekazywał nam młodym przesłanie o Bożej miłości. To Jezus poprzez słowa Franciszka wzywał nas wszystkich po imieniu. A my czuliśmy tę obecność Boga - Boga Miłosiernego.

Czytaj więcej o: Światowe Dni Młodzieży