Jesteś tutaj: Start / Wycieczki

Wycieczki

Artykuły

Lublin

2018-10-31
Powiększ zdjęcie

W dniu 31 października w ramach realizacji projektu ekologicznego grupa 28 uczniów klasy VII b i VIII a wyruszyła na wycieczkę do Lublina. Głównym celem wyjazdu było odwiedzenie sortowni śmieci KOM EKO.

Czytaj więcej o: Lublin

Poleski Park Narodowy

2018-10-19
Powiększ zdjęcie

W dniu 18 października 2018r.o godzinie 8.30 uczniowie klas VII, VIII i III a Gimnazjum  wyruszyli na wycieczkę do Poleskiego Parku Narodowego. Pogoda była wymarzona na taką wycieczkę.

Czytaj więcej o: Poleski Park Narodowy

Brzeźno

2018-06-14
Powiększ zdjęcie

W dniu 13 czerwca 2018r. grupa uczniów z klasy VI b i VIIa wyruszyła na spacer po rezerwacie Brzeźno. Rezerwat „Brzeźno" wchodzi w skład kompleksu torfowisk węglanowych koło Chełma. Torfowiska te, to obszar o wyjątkowej wartości przyrodniczej. Kompleks ten ukształtował się pod wpływem warunków klimatycznych i specyficznego podłoża. Torf wypełnia zagłębienia w skałach zbudowanych z kredy piszącej, zalegającej bardzo płytko pod powierzchnią terenu. Dlatego też osady torfowe przesycone są węglanem wapnia, dzięki czemu torfowiska mają wyjątkowy dla tego typu ekosystemów odczyn zasadowy.

Czytaj więcej o: Brzeźno

Magiczne Ogrody

2018-06-15
Powiększ zdjęcie

Dnia 13 czerwca 2018 roku uczniowie klasy 1a, 1b i 3b uczestniczyli w wycieczce do „ Magicznych Ogrodów” w Janowcu. Po przekroczeniu bram ogrodu przenieśliśmy się do prawdziwie bajkowego świata, pełnego magii i czarów. Wśród drzew, tysięcy kwitnących kwiatów, strumieni oraz malowniczych wodospadów, poznaliśmy magiczne krainy, w których schronienie znalazły Robanki, Bulwiaki, Smoki prastare Drzewce, Wróżki Smużki, Magiczne Ptaki, psotliwe Mordole. Nie zabrakło też walecznych Krasnoludów.

Pobyt był wspaniały i przyniósł wszystkim wiele wrażeń.

Czytaj więcej o: Magiczne Ogrody

Góry Świętokrzyskie

2018-05-19
Powiększ zdjęcie

W dniu 17 maja 2018r.o godzinie 7.00 uczniowie klas VI, VII i II a Gimnazjum  wyruszyli na wędrówki po Górach Świętkokrzyskich. Po przyjeździe na miejsc e okazało się, że pogoda nas nie rozpieszcza. Jednak nas to nie zniechęciło. W strugach deszczu ubrani w peleryny przeciwdeszczowe wspinaliśmy się na Święty Krzyż.Po ciężkiej wędrówce dotarliśmy do Bazyliki mniejszej pw. Trójcy Świętej i sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego.Przemoczeni i zmarznięci wróciliśmy do ciepłego autokaru.

Czytaj więcej o: Góry Świętokrzyskie

Lekcja zawodoznawstwa

2018-03-27
Powiększ zdjęcie

Uczniowie klasy IVb i IVc 26 kwietnia wyjechali do Lublina do Szkoły Artystycznej Wisława Kucia na lekcję zawodoznawstwa, mieli możliwość poznać zawód kucharza i cukiernika. Uczniowie samodzielnie przygotowali pizzę i udekorowali wielkanocne ciasteczka masą cukrową. Czwartoklasiści zdobyli nowe umiejętności i świetnie się bawili. Przygotowane samodzielnie wypieki wszystkim bardzo smakowały.

Czytaj więcej o: Lekcja zawodoznawstwa

Cementownia

2018-04-25
Powiększ zdjęcie

W dniu 25 kwietnia 2018r. klasa VIb i VIIa z wychowawczyniami wyruszyły na zwiedzanie firmy Cemex w Chełmie. Firma Cemex  Jest producentem cementów portlandzkich, portlandzkich popiołowych wapiennych, mieszanych oraz cementów specjalnych, w tym dla budownictwa drogowego. Zakład Cementownia Chełm jest producentem cementu od 1960 roku. Ostatnią dużą i do tej pory najważniejszą inwestycją w zakładzie, była budowa nowoczesnej linii produkcji klinkieru metodą suchą.

Czytaj więcej o: Cementownia

Językowe wyzwanie

2018-03-18
Powiększ zdjęcie

Językowe wyzwanie – dziennik wyprawy do Retzbach,

czyli o tym, jak 14 uczniów wyruszyło szlifować niemiecki do Niemiec

W sobotę, 10 marca, 14 uczniów naszej szkoły rozpoczęło daleka podróż do Niemiec. Zapytacie po co? Jak to po co, wiadomo nie od dziś, że podróże kształcą a znajomość języków obcych wzbogaca każdego człowieka. I tak oto  czternastu śmiałków podjęło językowe wyzwanie i weźmie udział w seminarium językowym w Retzbach. Trzymajcie  kciuki i śledźcie ich zagraniczne relacje.

Czytaj więcej o: Językowe wyzwanie

Narty! Narty! Narty!

2018-02-26
Powiększ zdjęcie

Chrzanów 23.02.2018r.

Momoty Dolne 24.02.2018r.

...I stało się, po roku bezczynności narciarskiej, 23.02.2018r. wróciliśmy na stok. Jakież było nasze zdziwienie, gdy ujrzeliśmy wyciąg krzesełkowy. Rok przerwy, a tu taka niespodzianka. Na liście wyjeżdżających zawsze znajdzie się grupa młodszych uczniów nie umiejących jeździć. Tak też było i tym razem. Podzieleni na trzy grupy, w zależności od stopnia umiejętności jazdy na nartach, wyruszyliśmy do wypożyczalni sprzętu, by stoczyć walkę z najgorszą naszą zmorą - butami...., ale nie było tak źle, starsi koledzy i koleżanki bardzo chętnie i sprawnie pomagali młodszym uczestnikom pokonać  tę przeszkodę. Szczęśliwi, zakuci w plastikowe buty wraz z instruktorami rozpoczęliśmy czterogodzinną przygodę. Najpierw katorżnicza rozgrzewka, równowaga na nartach, no i pierwszy zjazd, ależ była niespodzianka jak okazało się, że jedyną możliwością zatrzymania były bliskie spotkania z bandą.  Ileż było łez, bólu, złości, śmiechu oraz dobrej zabawy. A ten pierwszy zjazd....

Czytaj więcej o: Narty! Narty! Narty!

Wizyta w Sandomierzu

2017-12-06
Powiększ zdjęcie

W dniu 1 grudnia 2017 r. uczniowie klas IIIa Gimnazjum, VII a i VI b Szkoły Podstawowej w Dorohusku wraz ze swoimi wychowawcami  wyruszyli na wycieczkę do Sandomierza. Zbiórka została zaplanowana na godzinę 6.45. O dziwo nikt się nie spóźnił, więc wyjechaliśmy punktualnie o 7.00.

Czytaj więcej o: Wizyta w Sandomierzu