Drużyna Harcerska

Drużyna Harcerska "Leśni ludzie"

W Zespole Szkół Ogólnokształcących w Dorohusku we współpracy z Komendą Hufca w Chełmie, działa drużyna harcerska, której opiekunem i drużynową jest nauczyciel p. Barbara Kawa. Drużyna skupia uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum i liczy 45 osób podzielonych na 6 zastępów, i jest największą drużyna w powiecie oraz jednocześnie w Hufcu Chełm.

Artykuły

Zlot Chorągwi Lubelskiej

2017-10-08
Powiększ zdjęcie

Dnia  30 września 2017 roku w Lublinie odbył się Zlot Chorągwi Lubelskiej. Na Zlot przybyło około 400 harcerzy i instruktorów z Hufców: Chełm, Hrubieszów, Tomaszów Lubelski, Ryki, Łuków, Puławy oraz  Lublin. Z naszego chełmskiego Hufca, oprócz naszej drużyny, była drużyna ze Strachosławia oraz z Dubienki, a także seniorzy.

Czytaj więcej o: Zlot Chorągwi Lubelskiej

Harcerska wycieczka do Warszawy

2017-10-28
Powiększ zdjęcie

W dniach 24-25 października b.r. nasza drużyna harcerska eksplorowała Warszawę! Wycieczka zaczęła się wcześnie. Wręcz baaardzo wcześnie. O 3.20 rano spotkaliśmy się w deszczowym Chełmie, przy dworcu PKP. Aura wręcz zmuszała do poszukania jakiegoś suchego miejsca, toteż wszyscy pognaliśmy do gmachu dworca. Niestety okazało się, że dworzec jest zamknięty. A w środku cieplutki i suchutki pan strażnik, którego niestety nie rozczulił widok mokrych dzieci objuczonych plecakami. Czekaliśmy więc na pociąg na peronie. W końcu przyjechał, załadowaliśmy się do ‘naszego’ wagonu nr 10 i ciemną jeszcze nocą pojechaliśmy do stolicy. Pociąg był wygodny, jazda szybka, a atmosfera wręcz szampańska.

Czytaj więcej o: Harcerska wycieczka do Warszawy

Biwak w Starosielu 2017

2017-07-01
Powiększ zdjęcie

W dniach 20-21 czerwca 2017 na Stanicy Harcerskiej Hufca Hrubieszów odbył się biwak  naszej drużyny. Tym razem nie było innych drużyn z hufca, a harcerze przygotowali większość punktów programu. Nie obyło się bez budowania totemów, biegu patrolowego, zwiadu terenowego oraz obrzędowego ogniska. Podczas ogniska troje ‘biszkoptów’ złożyło Przyrzeczenie Harcerskie stając się prawdziwymi harcerzami. Jednym z atrakcyjniejszych punktów było przebranie się za ‘leśnych ludzi’.

Czytaj więcej o: Biwak w Starosielu 2017

Przegląd piosenki 2016

2016-10-09
Powiększ zdjęcie

5 października 2016 roku 7 naszych druhen z gimnazjum wraz z akompaniującą na gitarze drużynową Barbarą Kawą wzięło udział w I Powiatowym Przeglądzie Piosenki Turystycznej zorganizowanym przez Zarząd Oddziału PTTK im. Kazimierza Janczykowskiego w Chełmie oraz Młodzieżowy Dom Kultury. Na scenie zaprezentowało się 19 wykonawców reprezentujących szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z Chełma, Czułczyc, Dorohuska, Sawina, Stawu, Strachosławia i Wierzbicy.

Czytaj więcej o: Przegląd piosenki 2016

Pobyt w telewizji

2017-02-24
Powiększ zdjęcie

22 lutego 2017 roku w harcerskie święto Dzień Myśli Braterskiej (urodziny założyciela skautingu na świecie – Roberta Baden Powella) delegacja naszych harcerzy wraz z drużynową dh Barbarą Kawą uczestniczyła w programie regionalnej telewizji lubelskiej „Między Wisłą a Bugiem”. Jeszcze ciemną nocą ( o 5.00) harcerze wyruszyli do Chełma, skąd (wciąż ciemna nocą) busem o 5.30 pojechali do Lublina. O 7.00 stawili się gotowi i przypudrowani do programu ‘na żywo’ jako „Gość Poranka”. Pobyt ‘na wizji’ był udany, ale stresujący. A dla niektórych nie wiadomo kiedy się zaczął i skończył (Magda ;-). Link do programu: http://lublin.tvp.pl/29185794/22-lutego-2017

Czytaj więcej o: Pobyt w telewizji

Wyprawa po Betlejemskie Światło Pokoju

2016-12-15
Powiększ zdjęcie

Jak co roku, harcerze z naszej drużyny wyruszyli w góry na wyprawę po Betlejemskie Światło Pokoju. Impreza odbyła się w weekend 9-11.12.16 i brali w niej udział harcerze z naszej drużyny oraz drużyn ze Strachosławia, Żmudzi oraz Bukowy Wielkiej. W drodze uczestnicy zwiedzili kopalnię Soli w Wieliczce, gdzie podziwiali przepiękne solne korytarze, rzeźby i atrakcje przygotowane dla zwiedzających. Polizali ściany i zmęczyli się okrutnie tym chodzeniem głęboko pod ziemią.

Czytaj więcej o: Wyprawa po Betlejemskie Światło Pokoju

Harcerski Start Hufca ZHP Chełm

2016-10-17
Powiększ zdjęcie

W dniach 7-8.10.2016 w budynku Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Żmudzi nasza drużyna „Leśni Ludzie” uczestniczyła w  „Harcerskim Starcie” Hufca Chełm. Miał on postać dwudniowego biwaku, a przybyli na niego harcerze z drużyn z Dorohuska, Strachosławia i Stołpia. Gospodarzami była niedawno utworzona Drużyna Harcerska w Żmudzi.

Czytaj więcej o: Harcerski Start Hufca ZHP Chełm

I Powiatowym Przeglądzie Piosenki Turystycznej

2016-10-08
Powiększ zdjęcie

    5 października 2016 roku 7 naszych druhen z gimnazjum wraz z akompaniującą na gitarze drużynową Barbarą Kawą wzięło udział w I Powiatowym Przeglądzie Piosenki Turystycznej zorganizowanym przez Zarząd Oddziału PTTK im. Kazimierza Janczykowskiego w Chełmie oraz Młodzieżowy Dom Kultury.

Czytaj więcej o: I Powiatowym Przeglądzie Piosenki Turystycznej

Rajd pieszy

2016-06-22
Powiększ zdjęcie

W dniu 21 czerwca odbyła się ostatnia w tym roku szkolnym impreza naszej drużyny. Tym razem był to pieszy rajd wzdłuż Bugu, a celem była „Kozia Góra”. Uczestnikami byli harcerze naszej drużyny, a opiekunami druhna Barbara Kawa oraz ksiądz Michał Szuba. Na rajd zdecydowała się również jedna z mam, pani Renata Stopa. Wędrówce towarzyszyła wspaniała do tego celu pogoda, a mianowicie było pochmurno i nie odczuwało się upału i temperatury 27stopni.

Czytaj więcej o: Rajd pieszy

Biwak w Rudce

2016-06-15
Powiększ zdjęcie

W dniach 2-3 czerwca odbył się Hufcowy Biwak Harcerski w Rudce koło Rudy Huty. W wydarzeniu uczestniczyło pięć drużyn Hufca ZHP Chełm- DH ze Strachosławia, DH z Rudy Huty, DH ze Stołpia, DH ze Żmudzi oraz oczywiście nasza drużyna „Leśni ludzie”. W programie biwaku był zwiad terenowy czyli zapoznanie się z okolicą, bieg patrolowy, rysowanie portretów, nocne manewry a także wspaniałe przedstawienie teatralne w wykonaniu grupy teatralnej z Rudy Huty a później dyskusja z odtwórcami.

Czytaj więcej o: Biwak w Rudce

Pliki do pobrania