Dzień Odkrywców Talentów

„Dzisiaj rano po cichutku przyszła wiosna pomalutku, 200 kwiatów zamówiła, zieleń wszędzie rozrzuciła. Wiosno, wiosno zostań z nami, okryj cały świat kwiatami”.   W tym roku w naszej szkole  Pierwszy Dzień Wiosny był obchodzony w niecodzienny sposób. Przygotowaliśmy wiele atrakcji, tak aby dzień nie całkiem wolny od nauki uczniowie mogli przeżyć w sposób twórczy, wykazując się jednocześnie swoimi talentami. 21.03.2015 obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Talentów. Już  kolejny rok jesteśmy  Szkołą Odkrywców Talentów.  Funkcjonuje też u nas Szkolny Klub Ucznia Zdolnego.

Klasy najmłodsze 0 i 1-3 SP aktywnie uczestniczyły w przygotowanych dla nich imprezach: topienie Marzanny, przygotowanie plakatu „Wiosna wokół nas”, ponadto same tworzyły :Wiosenne wierszyki” (na wstępie cytuję jeden z nich).

Nie gorzej bawili się  uczniowie klas starszych SP i GIM.

Klasy 4-6 SP z opiekunami przygotowały pokaz różnych talentów. Podziwialiśmy śpiew i sprawność fizyczną uczniów,  grę na akordeonie, układanie w ekspresowym tempie kostki rubika. Uczniowie klas I-III GIM próbowali swoich sił w konkursie „Jeden z czternastu” i konkurencjach sportowych, m.in.: rzut piłką z jednym kozłem z połowy boiska, rzut do kosza, przebicie piłki przez siatkę.

Po pokazach i konkursach odbywały się dodatkowo superciekawe i superwiosenne gry i zawody sprawnościowe. Na najlepszych jak zwykle czekały nagrody:)

Wszystkie występy zostały bardzo dobrze przygotowane i świetnie zaprezentowane, wywoływały radość, wzruszenie, a także zapraszały do wspólnej zabawy. Wszyscy spisali się na medal, zbierając burzę oklasków.