Pobyt w telewizji

22 lutego 2017 roku w harcerskie święto Dzień Myśli Braterskiej (urodziny założyciela skautingu na świecie – Roberta Baden Powella) delegacja naszych harcerzy wraz z drużynową dh Barbarą Kawą uczestniczyła w programie regionalnej telewizji lubelskiej „Między Wisłą a Bugiem”. Jeszcze ciemną nocą ( o 5.00) harcerze wyruszyli do Chełma, skąd (wciąż ciemna nocą) busem o 5.30 pojechali do Lublina. O 7.00 stawili się gotowi i przypudrowani do programu ‘na żywo’ jako „Gość Poranka”. Pobyt ‘na wizji’ był udany, ale stresujący. A dla niektórych nie wiadomo kiedy się zaczął i skończył (Magda ;-). Link do programu: http://lublin.tvp.pl/29185794/22-lutego-2017

Po programie harcerze zjedli śniadanie w wykwintnym barku , a następnie zwiedzili wzdłuż i wszerz, oraz od góry do dołu cały budynek telewizji Lublin. Obejrzeli sprzęt, dowiedzieli się o jego przeznaczeniu, zwiedzili studia małe i duże oraz największe, gdzie jest nagrywany program „Jeden z dziesięciu”. Na koniec trochę pokręcili kamerą i szczęśliwi wyszli. Ponieważ pogoda była przepiękna, uczestnicy postanowili nacieszyć się obecnością w Lublinie i najpierw poszli na lody do Plazy, a potem trolejbusem (bilety kupione w biletomacie) pojechali w pobliże słynnego krytego lodowiska. Odziani w łyżwy zażywali uciechy jazdy przy muzyce, wśród ponad setki uczniów Lublina, którzy z kolei zażywali tam uciech wychowania fizycznego. Nasze genialne dziewczyny nie zaliczyły nawet jednego upadku!

Następnie poszli na Dworzec PKP na pizzę  Dobra była i składkowa. Jako, że do najbliższego pociągu trzeba by było czekać aż dwie godziny, harcerze zdecydowali, że wrócą również busem. Stąd też ostatni punkt to przejazd ‘jedynką’ pod dworzec PKS i busów i powrót do domu cieplutkim busikiem.