Projekt ekologiczny

W Zespole Szkół Ogólnokształcących w Dorohusku realizowany jest projekt edukacji ekologicznej współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.
W ramach zajęć uczniowie  stworzą zielnik z natury i w albumie fotograficznym. W czasie tworzenia zielnika poznają właściwości lecznicze o roślinach pospolitych i zbożach.

Uczniowie, aby poszerzyć swoją wiedzę o roślinach sadzą i wysiewają nasiona i cebulki roślin zarówno w ogródku szkolnym jak i w pracowni biologicznej.

Na podsumowanie wiedzy odwiedzą Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie i Ogród Botaniczny w Lublinie.

Po tych wszystkich zajęciach i wyprawach opowiedzą swoje przeżycia i wymienią informacje na temat znaczenia  roślin na wieczorku przy prezentacji filmów przyrodniczych, w toczeniu swoich bliskich.