WIELKANOCNE SUKCESY

Kilkudziesięciu uczniów naszej szkoły wzięło udział w tegorocznej edycji konkursu XVIII Powiatowego Konkursu „Palmy i pisanki wielkanocne”. Miło było usłyszeć, że byliśmy jedną z dwóch szkół, które najliczniej prace nadesłały. Efektem tego stała się rekordowa liczba nagrodzonych, bo aż 14, w tym jeden uczeń w dwóch kategoriach.

Gratulujemy:

w kat. pisanek tradycyjnych

II miejsca – MATEUSZOWI HAJDUKOWI Z IIA

MATEUSZOWI MICHALSKIEMU Z IVA,
PATRYKOWI PRĄCZKO Z VIA,
KLAUDII DOBRZYŃSKIEJ Z IB,
HUBERTOWI GRZYWNIE Z IIA,
TOMKOWI POPKOWI Z IIB

w kat. pisanek współczesnych

I miejsca – NATALII SZCZYGIEŁ Z IA

II miejsca – IDZE DOMIŃCZUK Z IIA

KKUBIE MICHALSKIEMU Z VIA,
WIKTOROWI PETRUKOWI Z IA,
WERONICE DERKACZ Z IA,
OLI LESIUK Z IIIB

w kat. palm

III miejsca – MARKOWI BŁASZCZUKOWI Z VIB

OLI SERGIJUK Z IIC,
MATEUSZOWI HAJDUKOWI Z IIA

Jako opiekunowi moich młodych artystów jest mi szalenie miło przyznać, że zwyczaje około świąteczne, jakim jest zdobienie jajek czy wykonywanie palm lub innych ozdób wielkanocnych okazują się ciągle żywe. Istnieje wielka potrzeba pielęgnowania tych zwyczajów poprzez udział lub organizację podobnych konkursów. Musimy pamiętać, że to zawsze polska wieś była opoką kultury ludowej, która jest częścią nas samych, niezmienną przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Jeżeli w pogoni za pseudocywilizacją o tym zapomnimy, cóż po nas pozostanie prócz papierków po cukierkach?

Link do strony Starostwa