Festiwal talentów

Festiwal talentów w ZSO w Dorohusku odbył się 31.05.2015r przy okazji cyklicznej imprezy kulturalnej, jaką jest Piknik Rodzinny.

Swoje wokalne umiejętności zaprezentowała na scenie kl. VIb,  śpiewając piosenki dla Mamy. Uczennica kl. Ia gim Weronika Koguciuk zaczarowała wszystkich  piosenką „Cudownych rodziców mam”. Swoim śpiewem zauroczyła  również publiczność ucz. kl. IIIa Weronika Chomiarczuk,  a także uczniowie z klasy Ic SP, VIa SP, IIIb SP („Na majówkę” i „Rodzina leśników”). Nie zabrakło też naszych wspaniałych i utalentowanych dziewcząt i chłopców ze szkolnych zespołów wokalnych-Niezapominajki ze SP i Cantabile  GIM.

Zachwytom nie było końca, gdy na scenie wystąpiły dzieci z klas 0, tańcząc i śpiewając dla mam i tatusiów. O tym, jak sprawnych mamy uczniów i że możemy czuć się bezpiecznie, przekonali nas przedstawiciele kl. Ic w pokazie Krav maga. A utalentowani aktorzy z kl. IVa wywołali uśmiech na wielu twarzach przedstawieniem : HISTORIA „Pietruszka”,  VI b SP „Romeo i Julia pół żartem pół serio”,  IIb gim „Na poczcie”.W naszej szkole pojawili się uczniowie, którzy na parkiecie czują się jak ryba w wodzie. A mistrzowie tańca to uczniowie kl. IVb, Va, Vb, IIb SP (wystąpili z polką „Dziadek” i  z tańcem„Chocho- cho) oraz Ib gim( to mistrzowie tańca nowoczesnego). Pląsać i pięknie śpiewać potrafi też Gromada Zuchowa „Orle Pióra” i Drużyna Harcerska „Leśni ludzie”. Uczniowie kl. Vb zadziwili nas swoimi sprawnościami w układaniu kostki rubika na czas ( Marcin Matczuk), grą na wiolonczeli (Kasia Korzeniewska) i tańcem współczesnym ( Klaudia Macegoniuk). Ponadto okazało się, że mamy  wielu utalentowanych kabareciarzy. Ucz kl. IIa gim zachwycili publiczność kabaretem” Dzień kobiet”, a IIIb gim „Przeżyjmy to jeszcze raz”.

Dzieci i młodzież gimnazjalna wykazali się również sprawnością fizyczną. A konkurencji było sporo: tor przeszkód, most, rzut do bramki, toczenie piłki- dla SP oraz bieg sprinterski, skok wzwyż, trójskok, pchnięcie kulą, bieg przez płotki- dla GIM.