Akademia 100 lecia Odzyskania Niepodległości

Szkoła Podstawowa w Dorohusku uczciła

100- lecie odzyskania niepodległości przez Polskę

uroczystą akademią 9 listopada.

      Możemy pochwalić się zdolną młodzieżą, więc efekt finalny w wykonaniu uczniów klasy III B gimnazjum oraz starszych klas szkoły podstawowej wypadł okazale

Katarzyna Korzeniewska, Roksana Krawczyńska, Aleksandra Chyla i Krystian Albiniak prowadzili całe przedstawienie jak ciekawa lekcję historii niczym wytrawni prezenterzy.

Magdalena Marciniak, Kalina Stopa, Rebeka Andryszczuk, Kacper Plewa, Łukasz Sergijuk i Krystian Albiniak deklamowali z pasją poezje J. Słowackiego, M. Wolskiego, Cz. Miłosza , R. Piaseckiego, W. Bełzy, A. Oppmana. Tematyka wierszy nawiązywała do powstańców barskich i  powstańców styczniowych, ich walki i rozterek. Przepojona miłością do Boga i Ojczyzny. Równie piękne były wiersze o orle białym i o tym co czujemy na słowo niepodległość.

      Damian Albiniak i Krzysztof Ulewicz byli autorami ciekawej prezentacji do narracji historycznej i recytowanej poezji. Innym razem to przejmująca muzyka rockowa wraz z obrazem przenosiła nas w czasy walk o wolność, które toczyli nasi przodkowie.

      Pełni przekazu dopełnia chór szkolny. Zawsze reprezentuje on wysoki poziom. Wiązanka pieśni patriotycznych oraz uczuciowe piosenki ,,Taki kraj” i ,,Pytasz mnie” zaśpiewane przez Justynę Jakubowską , Zosię Ostapiuk i Kasię Korzeniewską (drugim głosem) to wysoka półka.

       Dekorację tematyczną wykonały uczennice z kl. III B Julia Kogut, Klaudia Macegoniuk i Ewelina Szykuła.

       Patriotyzm może mieć wiele twarzy, stąd różne formy przekazu z jakim chcieliśmy trafić do naszych uczniów. Bawić i uczyć.

       Naszą uroczystość uświetnili goście – ks. prałat R. Winiarski i ks. kanonik J. Iracki z parafii w Dorohusku, kierownictwo placówki Straż Granicznej w Dorohusku ppłk. R. Brychlik i ppłk. A. Suchonos, R. Lalik dyrektor GOKiT, R. Borkowska- Stopa przewodnicząca Rady Rodziców SP w Dorohusku.  

         Wszystko odbyło się oczywiście w asyście pocztu sztandarowego szkoły, który prezentuje się wspaniale i godnie. (M. Matczuk, O. Kiryczuk , D. Chwyć i Ł.Sergijuk, R. Andryszczuk, J. Kogut).

        Ważnym punktem akademii było wspólne śpiewanie hymnu państwowego o godzinie 11 minut 11 – całe cztery zwrotki i refren.

         Z grona pedagogicznego odpowiedzialnymi za całe przedsięwzięcie byli: D. Prus, R. Sobczuk, H. Mysakowska, M. Watras.

Autor: Dariusz Prus

Galeria

Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie