Narodowe czytanie

W piątkowe przedpołudnie 21 września 2018 r. hol Szkoły Podstawowej w Dorohusku  wypełnił się znamienitymi gośćmi. Okazją do spotkania stała się kolejna edycja Narodowego Czytania, które w tym roku poświęcone było „Przedwiośniu” Stefana Żeromskiego.

Zebranych uczniów, nauczycieli, przedstawicieli samorządu oraz dyrektorów i kierowników jednostek samorządowych, zaopatrzonych w narodowe kotyliony, powitała Halina Mysakowska - bibliotekarz SP w Dorohusku.    Wydarzenie poprzedziło odczytanie listu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, skierowanego do wszystkich Polaków. Organizatorami imprezy była Szkoła Podstawowa w Dorohusku oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Dorohusku

Z niełatwym tekstem „ Przedwiośnia” zmierzyli się m. in.: Alina Prus - dyrektor Szkoły Podstawowej w Dorohusku, Katarzyna Rafalska - sekretarz Gminy Dorohusk, Małgorzata Sarzyńska - Radna Rady Gminy, Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Przestrzegania Prawa w Dorohusku,  Irena Prokopowicz – dyrektor Gminnej  Biblioteki Publicznej    w Dorohusku,  Renata Lalik – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Turystyki w Dorohusku , Tamara Radecka - kierownik ŚDS „Cytrynka” w Dorohusku,  Agata Radzięciak – nauczyciel, Radna Rady Powiatu Chełmskiego, Maria Pawłowicz- dyrektor Przedszkola Samorządowego w Dorohusku,  Bożena Kloc- dyrektor SOSW w Dorohusku,  Zbigniew Nowosad – reprezentant Komisariatu Policji w Dorohusku,  Marzanna Walczuk – nauczyciel w  SP w Dorohusku, Urszula Gajewska- nauczyciel w SP w Dorohusku oraz uczniowie – Aleksandra Chyla, Łukasz Sergijuk, Katarzyna Korzeniewska.

Narodowe Czytanie było jedną z imprez promujących obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę .

Słuchaczami czytających byli uczniowie klas ósmych szkół podstawowych , a także uczniowie klas trzecich gimnazjum.

Wszystkim zaangażowanym bardzo serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.