Harcerski Start Hufca ZHP Chełm

W dniach 7-8.10.2016 w budynku Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Żmudzi nasza drużyna „Leśni Ludzie” uczestniczyła w  „Harcerskim Starcie” Hufca Chełm. Miał on postać dwudniowego biwaku, a przybyli na niego harcerze z drużyn z Dorohuska, Strachosławia i Stołpia. Gospodarzami była niedawno utworzona Drużyna Harcerska w Żmudzi.

Harcerze mieli plan wypełniony niemalże co do minuty, toteż nie mogli narzekać na brak zajęć. Mieli możliwość wykazać się swoimi umiejętnościami m.in. podczas „Gry Żmudzkiej”, biegu patrolowego (nasi harcerze starsi z gimnazjum najpierw uczyli wszystkich uczestników, a następnego dnia sprawdzali tę wiedzę i przyznawali punkty) , prezentacji swoich drużyn podczas obrzędowego ogniska oraz musztry. Wszyscy harcerze wraz z drużynowymi wzięli aktywny udział również w nabożeństwie różańcowym i mszy świętej w kościele parafialnym w Żmudzi. Jednym z punktów był nocny alarm (o godzinie 0.30), na którym odbyły się otrzęsiny harcerzy, którzy po raz pierwszy uczestniczyli w biwaku harcerskim, a następnie wspaniała dyskoteka typu ‘pyjamas party’, ponieważ na alarm wszyscy stawili się w tym, w czym spali. Jak zawsze nie zabrakło zabaw, pląsów i ogólnej radości, z którą harcerze zawsze witają nowe wyzwania.  Biwak przygotowała drużynowa phm Barbara Kawa, a pomagał w opiece druhna pwd Aneta Błaszczuk.