Konstytucja 3 maja

4 maja 2015r. W Zespole szkół Ogólnokształcących w Dorohusku podniośle i patetycznie uczczono 224 rocznice uchwalenia Konstytucji 3 maja. Nauczyciele i uczniowie zaangażowani w przygotowanie uroczystości, zadbali o wielce patriotyczny wymiar akademii.

Recytację utworów wzbogacono nutą twórczości polskich wybitnych kompozytorów F. Chopina, W. Kilara i innych. W tle na potwierdzenie doniosłości uroczystości rozbrzmiewały także słowa homilii Jana Pawła. Doniosłym momentem w całej uroczystości było uhonorowanie podharcmistrz Barbary Kawy Brązowym Krzyżem Zasługi dla ZHP, który otrzymała z rąk gościa honorowego druha harcmistrza Jerzego Krawczyka – komendanta Hufca ZHP Chełm oraz członka Harcerskiego Sądu Chorągwianego.