Powitanie wiosny w gimnazjum

Dnia 20.03.2015r. Samorząd Uczniowski zaplanował i zorganizował w Naszej szkole szereg atrakcji, aby przywitać i uświetnić " Pierwszy Dzień Wiosny". Ostatni piątek zimy cztery pierwsze godziny lekcyjne miały w miarę " normalny" przebieg.

Wyjątkiem tylko było to, że nauczyciele przystali na propozycję SU o nie stawianiu ocen niedostatecznych oraz nie przeprowadzaniu kartkówek i sprawdzianów. Nawet mogli te lekcje poprowadzić uczniowie po uprzednim uzgodnieniu. Sekcje SU naukowa, sportowa i kulturalna wyszły z propozycją zabawy w konkurs wiedzy wzorowany na telewizyjnym programie "Jeden z dziesięciu". Nasz szkolny nazwano "Jeden z czternastu", gdyż z siedmiu klas gimnazjalnych zgłoszono po dwóch uczestników. Na hali widowiskowo-sportowej sekcja porządkowa SU stoliki dla odważnych z klas: Oli Sieniawskiej i Sławka Dudko z Ia, Asi Kruk i Tomka Popka z Ib, Pawła Kulika i Moniki Macegoniuk z Ic, Karola Koguciuka i Dawida Kawalca z IIa, Mateusza Jańczuka i Sebastiana Krawczuka z IIb, Beaty Grabowskiej i Eryka Grzywny z IIIa, Patrycji Mil i Piotra Koguciuka z IIIb.Młodzi organizatorzy podzielili się pracą. Ułożyli ok. 180 pytań z różnych dziedzin wiedzy,które skonsultowali pod względem merytorycznym z nauczycielami przedmiotów. Za pytania odpowiedzialni byli: j.polski- Klaudia Neczaj, historia- Bartek Kozaczuk, sport- Michał Giedz, geografia- Ola Denkiewicz, biologia- Agnieszka Szczepanik, fizyka- Marek Tolisz, chemia- Dominika Zabielska, wiedza ogólna- Wiktoria Denkiewicz, muzyka- Bartek Kozaczuk z Klaudią Neczaj i Agnieszką Szczepanik. Godzina 11.30 konkurs został rozpoczęty.Widzowie na trybunach, uczestnicy i prowadzący na parkiecie. W rolę Tadeusza Sznuka wcielili się uczniowie IIIb Agnieszka Szczepanik i Bartek Kozaczuk. Jak się okazało zrobili to znakomicie.Zadbali o poziom turnieju, a jednocześnie dając dużo luzu i humoru.Zadawali pytania i kontrolowali odpowiedzi. Świetnym pomysłem były innowacje typu: telefon do przyjaciela itp. Wśród publiczności  Wiktoria Denkiewicz i Adam Dudek rozdają słodycze i podają mikrofony do podpowiedzi. Emocje idą w górę, a pierwsze dwie rundy bez pomyłek. Przy tablicy wyników Dominika Zabielska bezrobotna. Agnieszka i Bartek sięgają po bardziej wymagające pytania. Seria następnych pytań. Odpadają pierwsi uczestnicy. Nie ma mocnych. Dużo zależy jakie pytanie się popadnie jaką mają tremę. I oto mamy trzech finalistów, trzech najlepszych tego dnia. Karol Koguciuk z IIa, Mateusz Jańczuk z IIb i Eryk Grzywna z IIIa. Teraz do odpowiedzi wyznaczają się sami uczestnicy. Walka była zażarta, a i tak musiał być wyłoniony wygrany. Został nim-  Eryk Grzywna, drugie miejsce- Karol Koguciuk i najniższe podium- Mateusz Jańczuk. Duże oklaski! Dla wygranych sympatyczne prezenty też pomysłu młodzieży z SU - samochodzik ciężarowy do recyklingu, komplet do ping-ponga oraz konewka do podlewania kwiatków.

Drugą atrakcją były zawody sportowe. Po czterech uczestników z każdej klasy do trzech konkurencji. Wsady do kosza, rzut piłką ręczną do pustej bramki przez całe boisko i serwowanie piłką siatkową w oznaczone miejsce boiska. Każdy z uczestników miał po dwie próby. Drużyny klasowe wchodziły na halę przy dźwiękach muzyki światowych przebojów The Rolling Stones, Kalinki, Greka Zorby, Funky'ego Polaka,Inner Circle czy AC/DC, a wprowadzały ich klasowe piękności. Tutaj emocje były również duże, ale poziom nieco niższy. Okazało się nie lada wyzwaniem celność i siła rzutów. Zwyciężyła klasa IIb , drugie miejsce - IIIb i IIa , trzecie miejsce - Ic. Gratulacje! Wielkie dzięki dla wszystkich klas za odzew na nasze propozycje i udział we wspólnej zabawie. Do następnego razu.

Zwycięskie klasy otrzymały kosze owoców z "Biedronki"