Komunikat dla Rodziców

Komunikat dla rodziców!

Przedstawiam Państwu plany zajęć dla poszczególnych oddziałów:

I. Oddziały przedszkolne

1. Zajęcia w oddziałach przedszkolnych obowiązkowego przygotowania przedszkolnego prowadzone są zdalnie w godzinach 10.00 – 12.00.
  2. Zajęcia prowadzą wychowawcy oddziałów przedszkolnych.
  3. W trakcie zajęć z grupą należy włączyć dwa zajęcia w tygodniu z języka angielskiego w wymiarze 20 minut w dniach ustalonych pomiędzy wychowawcą grupy a nauczycielem.
  4. Wychowawca oddziału przedszkolnego wskaże rodzicom, w którym dniu tygodnia, po zakończeniu 2 - godzinnego spotkania z wychowawcą przeprowadzona będzie lekcja religii.

II. Oddziały I -VIII

1. Zajęcia edukacyjne są realizowane zgodnie z dotychczasowym planem zajęć z tym, że czas trwania e-lekcji wynosi 20 minut.- dotychczasowy plan znajduje się na stronie internetowej szkoły.
  2.  Nauczyciel pozostaje do dyspozycji uczniów przez całe 45 minut swojej lekcji.
  3.  Łączny czas pracy ucznia przy komputerze nie może wynosić więcej niż liczba lekcji x 20 minut.

Uwagi:

1. Nauczyciele przyjęli różne formy prowadzenia zajęć zdalnych. O tym w jakiej formie pracują mają obowiązek poinformować i uczniów i wychowawców - wychowawcy koordynują i monitorują w jaki sposób odbywa się to w ich oddziale.
  2. Nauczyciele pozostają do dyspozycji uczniów i ich rodziców przez całe 45 minut swoich zajęć (z wyjątkiem ewentualnych 20 minut e-pracy „na żywo”) - wychowawcy są w posiadaniu danych kontaktowych do nauczycieli, ale większość nauczycieli sama udostępniła uczniom kontakt do siebie.
  3. Proszę, by uczniowie brali udział w tych zajęciach niezależnie od ich formy i potwierdzali swoją obecność np. przez logowanie lub potwierdzenie odbioru maila. Jest to potwierdzenie obecności na lekcji.- nauczyciel każdego przedmiotu ma obowiązek poinformować uczniów jak mają potwierdzić swoją obecność. I jest to bardzo ważne, ponieważ może stać się podstawą klasyfikacji uczniów, jeżeli ta kryzysowa sytuacja się przedłuży.
  4. Mamy sygnały, że nie do wszystkich docierają nasze maile. Jeżeli tak jest to kontaktujcie się Państwo z wychowawcami. Jeżeli w mailu jest błąd, to nie dotrze on do odbiorcy.
  5. Proszę śledzić stronę internetową szkoły. Tu umieszczamy najważniejsze informacje.
  6. Sytuacja jest trudna. Cały czas staramy się usprawnić naszą pracę i wypracowujemy zasady. Nikt nie ma tu doświadczenia, bo nigdy nie było takiej sytuacji. Na niektóre problemy nie mamy wpływu (przeciążone serwery, platformy, Internet). Tam, gdzie wina leży po stronie szkoły- reagujemy.