Konkurs biblijny

W piątek 29 listopada 2019 r. odbył się w naszej szkole XV Diecezjalnym Konkursie Wiedzy Biblijnej o Nowym Testamencie. Temat nawiązywał do tematu roku duszpasterskiego W Mocy Ducha Bożego. Tekstami źródłowymi były 1 i 2 List św. Pawła do Koryntian. Mogli w nim wziąć udział uczniowie od kl. V do kl. VIII. I etap konkursu odbył się w szkole.

Z grupy kilkunastu uczniów, którzy się do niego zgłosili na etapie naszej szkoły wyłoniono trzech laureatów Magdalenę, Justynę i Weronikę. Do konkursu na etapie diecezjalnym wzięło udział siedem szkół m.in.: Publiczna Szkoła Podstawowa w Strzelcach, Szkoła Podstawowa w Cycowie, Szkoła Podstawowa w Rudzie Hucie, Szkoła podstawowa w Siedliszczu, Szkoła Podstawowa nr 28 w Lublinie, Szkoła podstawowa nr 7 w Chełmie, Szkoła Podstawowa w Dorohusku. Szkołę reprezentowała drużyna trzy osobowa. Każdy uczestnik miał test, w którym musiał rozwiązać 20 pytań. Ku naszej radości, I miejsce zajęła drużyna z naszej szkoły Magdalena Marciniak, Justyna Jakubowska i Weronika Kawalec przygotowane do konkursu przez Panią Wicedyrektor Annę Grzywna. II miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Cycowie przygotowani przez Panią Annę Cyfra. III miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Siedliszczu przygotowani przez Panią Wicedyrektor Małgorzatę Lekan-Poliszuk.

Gratulujemy laureatom konkursu i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

Zapraszamy za rok.