Dzień Nauczyciela

Myślisz czasem
Czy ,aby ci, dla których Twe serce tak mocno i tak czule bije
Tak będą żyć ,jak Ty dziś żyjesz?
Czy będą prawi i swą wiedzą będą innym służyć?
Czy będą prosto w oczy patrzeć i nie odwracać się od ludzi?
I masz nadzieję ,że tak będzie
I twarz w uśmiechu Ci młodnieje,
Jakbyś już teraz dobrze wiedział, że się spełniają Twe nadzieje.

Powyższe słowa stanowiły motto uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która odbyła się 14.10.2019 roku.W jej trakcie głos zabrali wójt Gminy Dorohusk, pan Wojciech Sawa, dyrektor szkoły, pani Alina Prus, którzy docenili trud pracy pedagogicznej, sukcesy i wysokie osiągnięcia dydaktyczne nauczycieli, wręczając im nagrody. Również przewodnicząca Rady rodziców, pani Renata Stopa w imieniu rodziców złożyła podziękowania z okazji DEN. Powagę uroczystości podkreślała obecność pocztu sztandarowego szkoły. W akademii wystąpili uczniowie szkoły, którzy recytowali utwory, podkreślające trud pracy nauczyciela, a parafraza tekstów ponadczasowych piosenek, jak „Bal wszystkich świętych” czy „Jak się masz,kochanie moje” doskonale oddały codzienność nauczycielską.