Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych

Biblioteka nie jest po to, by była w paki pozamykana,
 albo do ozdoby służąca, jest po to, by była powszechnie użytkowana.
J. Lelewel

W tym roku po raz kolejny uroczyście obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych (28.10.2019r.). Celem tej akcji było wyeksponowanie roli biblioteki jako szczególnego miejsca w szkole; zwrócenie uwagi w atrakcyjny sposób na jej ogromną rolę w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych; przybliżenie uczniom biblioteki i jej zbiorów. To okazja, aby zainteresować uczniów, nauczycieli działaniami biblioteki, aby podzielić się swymi pomysłami.

W ramach uczczenia święta odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów klas 1-3.

Do konkursu przystąpiło 6 drużyn. Trzyosobowe drużyny reprezentowały swoje klasy i musiały wykazać się ogromną wiedzą czytelniczą i zdolnościami plastycznymi.

Nad przebiegiem konkursu czuwało jury, które po podsumowaniu wszystkich konkurencji przyznało następujące miejsca.

I miejsce : kl. 2 a

II miejsce : 3 b

II miejsce : 2 b

III miejsce : 3 a

Wszystkie drużyny otrzymały nagrody i upominki.

Każdy czytelnik, który w tym dniu odwiedził bibliotekę otrzymał słodki upominek.