Mali misjonarze

Mali misjonarze kwestują na pomoc dzieciom w Indiach

„ Kroplą modlitwy zmienisz los świata.

Kroplą dobroci wspomożesz brata.

Im więcej dasz- więcej dostaniesz.

Takie to nasze z Bogiem działanie !”

W niedzielę 11 stycznia 2014r. dzieci z Koła Misyjnego działającego przy  Zespole Szkół Ogólnokształcących w Dorohusku, po Mszy Świętej o godz.12, przedstawiły jasełka misyjne pt: „Dla Ciebie mały Jezu”.

Celem ich było ukazanie prawdy, że Jezus narodził się, dla każdego człowieka niezależnie od narodowości czy koloru skóry. Największym darem dla Nowonarodzonego Jezusa jest dobroć serca każdego dziecka, którą okazuje on na co dzień. Szczególnie dla tych, którzy tego najbardziej potrzebują. Dlatego tak ważne i potrzebne jest promowanie wśród nich idei braterstwa, solidarności i jedności z dziećmi wszystkich kontynentów. Takiej pomocy najbardziej oczekują dzieci z krajów misyjnych.

Nasi mali misjonarze poprzez swój udział w jasełkach chcieli włączyć się w akcję pomocy dzieciom w Indiach. Po występie kwestowali i udało się zebrać 163,70zł. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom, dzięki którym te jasełka mogły się odbyć oraz wszystkim ofiarodawcom. Przez cały tydzień uczniowie naszej szkoły mogli włączyć się w naszą akcję. Dzięki życzliwości naszej pani bibliotekarki Haliny Mysakowskiej w bibliotece stała puszka, do której można było wrzucać pieniądze. W sumie zebraliśmy 406,84 zł, pieniądze zostały przesłane na konto Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.