Dokarmianie ptaków - spotkanie z leśnikami

W dniu 30 stycznia 2019 r w naszej szkole gościliśmy pracowników Ośrodka Dydaktyczno-Muzealnego w Brzeźnie Chełmskiego Parku Krajobrazowego, głównym tematem były ptaki pozostające na zimę na naszym terenie oraz porady jak można pomóc przetrwać im ten trudny okres.

Prelekcję prowadził  pan Paweł Łapiński. Opowiedział o najpopularniejszych gatunkach ptaków pozostajacych na naszych terenach lub przylatujacych na zimę, między innymi wróblach, bogatkach, modraszkach, gilach, grubodziobach. Przedstawił rodzaje pokarmów, jakimi żywią się zimujące ptaki oraz sposobach ich dokarmiania.

Poznaliśmy także, w jaki sposób należy zbudować karmnik i gdzie powinniśmy do umiejscowić, aby ptaki mogły bezpiecznie z niego korzystać.

Przy okazji goście wręczyli nagrodę Marii Gajur – uczennicy klasy Va, która brała udział w konkursie na ,,Kartkę świąteczną – przyrodą malowaną" i otrzymała wyróżnienie. Gratulacje!!!