Zabawa w gimnazjum

Wiele imprez i uroczystości w obecnym roku szkolnym 2014/2015 odbywa się z inspiracji bądź udziałem Samorządu Uczniowskiego gimnazjum. Nie inaczej było z tegoroczną "Choinką". Zaraz po przerwie noworocznej Prezydium SU zorganizowało spotkanie ze szkolną Radą Rodziców, aby ku temu wydarzeniu poczynić pewne kroki. Na spotkaniu rodzice i uczniowie szybko doszli do porozumienia kiedy, gdzie i w jakich godzinach szkolna choinka się odbędzie.

Tutaj ukłony dla Dyrekcji szkoły, że na zdecydowaną większość próśb i oczekiwań młodzieży przystała. Osobne dziękuję -  dla księdza Ryszarda Winiarskiego za udzielenie dyspensy wszystkim uczestnikom zabawy - aby nie mieli konfliktu sumienia, gdyż to był piątek 30.01.2015r. Ale do rzeczy. Na pomysł SU, aby tradycyjną dyskotekę poprzedzić "autoprezentacją klas" odpowiedziały wszystkie! (1 usprawiedliwiony wyjątek)

Klasa Ib zaskoczyła - układ taneczny w składzie: Julia Gajewska, Klaudia Szulgacz, Maja Niegoda, Daria Ogrodnik, Kinga Pastuszak, Wioletta Ruszkiewicz, Monika Osieleniec, Tomek Popek i Łukasz Lichotop do rytmu Cruisin`for a Bruisin "Teen beach movie" już na początek rozruszały nas wszystkich.

Nie zawiodła kl. Ic - ich wersja Cleo i Donatana "Brać" to znowu pokaz talentu śpiewu Dominiki Grzywny oraz siły i jedności grupy [J.Książek, A.Sobczuk, A.Sergijuk, N.Ulewicz, N.Łuć, M.Macegoniuk, M.Kozak, A.Remiś, P.Mazur, K.Radecki, K.Kubiak, M.Łuć, P.Kulik, M.Dobrzyński] i oczywiście pana Marka Grzywny.

Klasa IIa krótko i sympatycznie - pokaz żonglowania trzema piłeczkami i chodzenia, a nawet próba tańczenia na rękach. Andrzej Gołka w roli głównej!

IIb to zabawny misz masz czyli inscenizacja "Romeo i Julia" Szekspira i reklama batoników zagrana przez piękną Julię Wiktorię Denkiewicz, nieśmiałego Romea Michała Giedza oraz "szybkich i wściekłych" - A.Lesiuk, D.Tadaniewicz, M.Rudzki i D.Trochimiuk. Wykorzystano fragmenty muzyki Lejde, Piękni i Młodzi oraz Czadoman.

Klasa IIIa- czytaj Weronika Chomiarczuk - zaśpiewała w oryginale "Price tag" Jessie J. Było pięknie profesjonalnie wykonane.

No i kl. IIIb dała chyba największy show. Skecz o lekcjach w szkolnej ławce zagrali Mateusz Kawalec, Piotr Koguciuk, Piotr Szewczuk oraz Bartek Kozaczuk. Pomocne były im fragmenty "We are the champions" grupy Queen, " Biedroneczki są w kropeczki" Kasi Sobczyk i kilku innych wykonawców. Śmialiśmy się  do łez. Wszystko bez punktów, bez stresu bez tego kto lepszy. Dla zabawy, dla siebie, dla innych dla nas. Potem była już tylko muzyka i taniec.

W tym miejscu w  SU chciałby podziękować wszystkim rodzicom za poczęstunek, Radzie Rodziców za fundusze na dekorację i gronu nauczycielskiemu, że zgodzili się tak długo z nami zostać. Wielkie dzięki również dla pana Daniela Lewczuka z Okop za udostępnienie super sprzętu z efektami specjalnymi. Sama muzyka na "Choince" to już zasługa Michała Giedza, Dawida Mila z IIb. Do zobaczenia na następnej imprezie.