Witamy wiosnę

Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi

Zapachniało, zajaśniało, wiosna, ach to ty

Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty

Zgodnie z ludową tradycja pożegnanie zimy i powitanie wiosny wiązało się ze zwyczajem topienia marzanny, a ta pora roku dodatkowo kojarzy się z dużą ilością kolorów i ...... porządkami!

21 marca uczniowie klas V-VII wzięli udział w jednej z trzech części obchodów Pierwszego Dnia Wiosny. W tej części każda klasa podzielona była na trzy grupy i miała do wykonania trzy zadania:

I.          malowanie ,,Wiosennego obrazu"

II.        wykonanie marzanny

III.       zrobienie porządków.

Pierwsze zadanie polegało na namalowaniu farbami plakatowymi obrazu przestawiajacego wiosnę i to co się może z nią kojarzyć.

Drugie zadanie było równie twórcze, ponieważ należało z dostępnych materiałów (szary i kolorowy papier, gazety, kolorowa bibuła, bawełniane tkaniny, bawełniane nici i włóczka, klej) i tekturowego szablonu wykonać kukiełkę przedstawiającą marzannę.

W trzecim zadaniu należało, posługując się wydrukowanymi informacjami ze strony internetowej http://naszesmieci.mos.gov.pl/jak-segregowac , posegregować przygotowane śmieci na pięć grup, zgodnie z obowiązującymi w Polsce zasadami segregacji.

W tej części obchodów Pierwszego Dnia Wiosny dzielnie pomagali uczniowie klasy VIIIa: Miłosz, Łukasz i Bartłomiej