Aleksandra Chyla laureatką wojewódzkiego konkursu kuratoryjnego

Miło nam poinformować, że uczennica ósmej klasy Aleksandra Chyla została laureatką wojewódzkiego konkursu z języka niemieckiego organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Ola rozpoczęła zmagania konkursowe jeszcze w listopadzie 2018, kiedy to pomyślnie przeszła etap szkolny. Następnie genialnie napisała test w drugim etapie okręgowym, zdobywając 39 punktów na 40 możliwych, co dało jej  awans do etapu trzeciego.

26 lutego 2019 odbył się w Lublinie finał konkursu języka niemieckiego. W finale wzięło udział 76 uczniów z całego województwa lubelskiego.  Aby otrzymać tytuł laureata, należało rozwiązać na 90 % test sprawdzający nie tylko wszystkie sprawności językowe, ale dodatkowo znajomość słownictwa, gramatyki oraz wiedzę  z zakresu geografii, historii, tradycji i kultury krajów obszaru niemieckojęzycznego.  Aleksandra tego dokonała i znalazła się w gronie 36 laureatów. Aleksandro jesteśmy z Ciebie dumni i  serdecznie Ci gratulujemy.