XIV Diecezjalny Konkurs Biblijny

Dzieje Apostolskie tematem XIV  Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej

Już po raz XIV gościliśmy w naszej szkole uczestników Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej, który odbył się 30 listopada 2018 roku. Organizatorami konkursu była Parafia Rzymskokatolicka, Szkoła Podstawowa oraz Szkolne Koło Caritas w Dorohusku. Autorem pytań oraz fundatorem nagród  był proboszcz parafii ks. Ryszard Winiarski.

Do konkursu zgłosiło się 5 szkół z powiatu chełmskiego - Publiczna Szkoła Podstawowa w Białopolu, którą reprezentowali : Adam Albiniak, Milena Jonak, Nina Kasperkiewicz, którzy przyjechali z opiekunem p. Bogusławem Skwarkiem, Szkoła Podstawowa nr 7 w Chełmie w składzie Joanna Kraska, Julia Monastyrska, Anna Szczablewska, których opiekunem był ks.Tomasz Atras, Szkołę Podstawową w Żmudzi reprezentowali : Alan Cieślik, Aleksandra Janysz, Oliwia Makowska i Renata Domińczuk - opiekun grupy. Szkoła Podstawowa w Rudzie - Hucie reprezentowana była przez Małgorzatę Grzeluk, Dagmarę Werema, Kacpra Jachymczuk i opiekunów grupy Agnieszkę Walczuk oraz ks. Dawida Nowickiego. Naszą Szkołę Podstawową w Dorohusku reprezentowali : Magdalena Marciniak, Piotr Soczyński, Marek Błaszczuk, których przygotowywała do konkursu Joanna Koguciuk i Anna Grzywna. Uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania test, składający się z 30 pytań - musieli wykazać się przy bardzo dobrą znajomością Dziejów Apostolskich. Szczególne gratulacje należą się tym uczniom, którzy zdobyli największą ilość punktów: Joannie Kraska ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Chełmie, Kacprowi Jachymczuk ze Szkoły Podstawowej w Rudzie- Hucie, którzy zdobyli 54 punkty oraz Magdalenie Marciniak, która zdobyła 50 punktów. Pierwsze miejsce, uzyskując zespołowo 138 punktów, zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dorohusku, drugie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Białopolu z liczbą punktów 127, trzecie miejsce uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Chełmie, zdobywając 125 punktów. Zwycięzcy otrzymali piękne książki, natomiast wszyscy uczestnicy konkursu płyty z Pastorałkami i muzyką Romualada Lipko. Dziękujemy wszystkim opiekunom, którzy podjęli trud przygotowania swoich uczniów do konkursu. Tak naprawdę wszyscy są zwycięzcami, ponieważ każdy kto przystąpił do konkursu, przeczytał Dzieje Apostolskie, jeszcze bardziej poznał działanie Ducha Świętego, a przez to mógł zaprosić Go do swojego życia, aby głębiej przeżywać tajemnicę swojej wiary.