Zajęcia ekologiczne

Dzieci i młodzież z naszej szkoły biorą udział w zajęciach realizowanych w ramach Projektu Edukacji Ekologicznej ,,Myślę więc segreguję". Projekt ma na celu pogłębienie wiedzy na temat ochrony środowiska, między innymi na temat selektywnej zbiórki odpadów i ich ponownego wykorzystania.

Jednym z zadań są warsztaty na których uczniowie zachęcają do noszenia bawełnianych toreb na zakupy wieloktotnego użytku, poprzez ich własnoręczne ozdobienie. Na warsztatach uczniowie z materiałów niepotrzebnych wykonują użyteczne przedmioty np. pojemniki na przybory szkolne, osłonki na doniczki, ozdabiali także branzoletki i kolczyki dostępnymi w domua materiałami, które można jeszcze wykorzystać, zamiast wyrzucać do kosza na śmieci.