Dzień Edukacji

„Oto dłoń moja

Ku Tobie w podzięce

I uśmiech i serce

Dzień Edukacji Narodowej to szczególne święto wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty. Z tej okazji od wielu lat uczniowie składają życzenia swoim nauczycielom.

16 października 2018 r. w Szkole Podstawowej im. kpt. Kazimierza Filipowicza „Korda” w Dorohusku odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Dorohusk p. Wojciech  Sawa, Przewodniczący Rady Gminy Dorohusk p. Jan Papacz,  Przewodnicząca Rady Rodziców p. Renata Borkowska-Stopa oraz  nauczyciele – emeryci.

Dzień Edukacji Narodowej to również okazja do nagrodzenia nauczycieli i pracowników oświaty. Jako pierwszy nagrody dla nauczycieli wręczył Wójt Gminy  w Dorohusku p. Wojciech Sawa. Następnie dyrektor szkoły p. Alina Prus wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym nauczycielom i pracownikom obsługi.

Wiele ciepłych słów i życzeń padło z ust zaproszonych gości, były kwiaty i słowa uznania dla dyrekcji, nauczycieli i pracowników naszej szkoły.

Uczniowie pod kierunkiem p. Renaty Sobczuk i grupy nauczycieli  przygotowali część artystyczną, w której wierszami i piosenkami dziękowali za trud i serce włożone w ich nauczanie i wychowanie.

Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie uczniowie złożyli życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły oraz przybyłym gościom oraz wręczyli piękne kartki wykonane przez SU w Dorohusku.