Lekcja przyrody w terenie

Uczniowie kl. 3 a otrzymali zaproszenie od członków Koła Łowieckiego „Dubelt” do obejrzenia młodych zajęcy wypuszczanych do specjalnie przygotowanej dla nich woliery adaptacyjnej.  Wolierę wybudowali w Turce myśliwi zrzeszeni w kole „Dubelt”. Hektarowa działka ogrodzona została siatką, aby chronić zwierzęta przed drapieżnikami.

Przed wypuszczeniem do woliery każdy zwierzak otrzymał specjalną szczepionkę, która ma mu zapewnić ochronę przed chorobami. Na przełomie stycznia i lutego zające trafią na wolność.  Przy tej okazji dzieci pogłębiły swoją wiedzę na temat życia zajęcy. Kiedy zajączki zaznajamiały się z nowym miejscem, dzieci mogły ogrzać się przy ognisku, posilić pieczoną kiełbaską oraz wysłuchać pogadanki na temat życia zwierząt leśnych oraz pomocy udzielanej im przez myśliwych.