Wigilia w klasie IIIa

Dlaczego dzieci lubią święta? Co sprawia, że Boże Narodzenie jest cudownym świętem? Jak je przeżywamy? Odpowiedzi na te oraz inne pytania zdobyły nasze dziennikarki.

Uczeń I klasy szkoły podstawowej, na pytanie: „Dlaczego lubi Wigilię klasową?”,
odpowiedział: „Bo są Jasełka na hali i dużo pysznych ciastek w klasach.”

Natomiast uczennicę III klasy gimnazjum zapytano: "Jak wygląda jej Wigilia klasowa?", z uśmiechem odpowiedziała:
"Jest po prostu super. Chyba tylko na Wigilię jest tak wysoka frekwencja mojej klasy. Nawet nasza wychowawczyni, w ten dzień puszcza nam nasze głupoty płazem. W klasie jest wesoło, buzie się nam nie zamykają. Na większość okoliczności zawsze, ale to zawsze przynosimy za dużo jedzenia, a potem musimy wracać do domu z tymi tobołkami. Nie przejadamy tego, bo większość czasu zajmuje nam rozmowa. Jesteśmy na prawdę zgraną klasą. Święta z nimi to frajda, nawet te klasowe."

Uczennicy klasy V postawiono pytanie: "Dlaczego lubi Wigilię klasową?", odpowiedziała: "
Dlatego, że wtedy cała klasa jest razem, jest przyjemna atmosfera, a nasza pani jest szczęśliwa, bo w ten dzień wszyscy próbujemy być grzeczni."

Uczeń klasy I gimnazjum na pytanie: "Jak ocenia Wigilię szkolną?", odpowiedział:
"Na piąteczkę" spytany, dlaczego?- podsumował: "Nie ma lekcji, a jak są to luźne, a większość z nich to przygotowania do Wigilii klasowej. Wracamy do domu po pięciu godzinach więc czego można jeszcze chcieć?"

Ostatnią zapytaną osobą był uczeń klasy VI, zadano mu pytanie: "Dlaczego lubi święta? Nie tylko te w szkole.", odpowiedział: "
Wtedy jesteśmy razem z rodzicami, i jestem ich oczkiem w głowie. Nie zajmują się już pracą tylko mną. W szkole mama zawsze pomaga w klasowej Wigilii. To dodatkowy czas, który mogę z nią spędzić."

A oto nasza klasowa Wigilia w kadrze.

Wigilia