Jasełka

Święto Bożego Narodzenia to okres magiczny. To czas zadumy, przepełniony ciepłą, rodzinną atmosferą.

18 grudnia 2014r. w klimat Świąt wprowadziły uczniów klas 0 – III i ich rodziców Jasełka przygotowane przez uczniów klasy III b pod opieką pani Marty Ostasz.

Narodzonemu Dzieciątku składali pokłony pasterze, królowie i anioły w pięknych przebraniach wykonanych przez rodziców (za, które serdecznie dziękujemy). Przy pięknej dekoracji i kolędach śpiewanych przez „chórek” dzieci z klas I – III pod opieką pani Małgorzaty Meńczyk. Po jasełkach wszystkie klasy od 0 do III prezentowały nastrojowe, świąteczne wiersze i piosenki dla przybyłych rodziców. Występy w wykonaniu najmłodszych wprawiły uczestników spotkania w prawdziwie świąteczny nastrój.

Dnia 19 grudnia 2014r. Jasełka obejrzeli uczniowie i nauczyciele całej szkoły. W świąteczny nastrój wprowadziła nas kolęda „Lulajże Jezuniu” grana na wiolonczeli przez uczennicę klasy V b Katarzynę Korzeniewską. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt uczennice klas IV – VI zaśpiewały nastrojową piosenkę „Znowu święta”. Po części artystycznej pani dyrektor Alina Prus złożyła uczniom i nauczycielom życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia.