Spotkanie z myśliwymi

W dniu 20 grudnia 2017r. uczniowie klas IVa i VIIa naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Koła Łowieckiego nr 82 „Dubelt” w Chełmie. Spotkanie z myśliwymi dotyczyło problemu dokarmiania zwierząt w czasie zimy. Panowie skupili głównie uwagę młodzieży na dokramianiu ptaków. Oczywiście Panowie przywieźli ze sobą prezenty dla ptaków w postaci karmy. Myśliwi opowiedzieli również w jaki sposób należy przygotować odpowiednią karmę dla ptaków.

Zima to trudny czas dla ptaków. Trudno znaleźć im cokolwiek do jedzenia, gdyż często grunt jest  zasypany śniegiem. Poszukiwania na mrozie pochłaniają cenną energię ptaków. W ogrodzie zimą często możemy spotkać wróble, mazurki, sikory, dzięcioły, kawki, gawrony, kosy, kwiczoły oraz ich kuzynów. Często ptakom nie udaje się przetrwać ciężkich zimowych warunków - niskiej temperatury i opadów śniegu, więc musimy im pomóc w przetrwaniu zimy. Ptaki często przylatują w pobliże naszych domów, gdyż wiedzą doskonale, że mogą spodziewać się "darmowej stołówki". Myśliwi zwrócili również cenną uwagę na systematyczność w dokarmianiu dzikich zwierząt.