Wycieczka do lasu

W dniu 20 kwietnia 2017r. uczniowie klasy Vb i VIa naszej szkoły wyruszyli na spotkanie z leśniczym Leśnictwa Husynne Panem Michałem Jakubowskim w Turce.
Uczestnicy wyprawy do lasu obserwowali naturalne środowisko ekosystemu świata roślin i zwierząt. Poznawaliśmy przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Zaopatrzone w lupy dzieci oglądały różne okazy przyrodnicze( liście, mchy porosty, korę drzew, rośliny i owady).

Każdy starał się usłyszeć i zapamiętać jak najwięcej leśnych dźwięków. Pan leśniczy pokazał uczniom w jaki sposób można określić wiek drzewa, oraz jak zmierzyć jego wysokość. Uczniowie sami mieli okazję spróbowania określania wieku i wysokości drzewa. Radość była tym większa, że mieliśmy okazję bliskiego spotkania z sarną. Uczestnicy wycieczki wykazali się świetną znajomością na temat ochrony przyrody. Pan leśniczy dużo uwagi poświęcił również chorobom drzewostanu. Oczywiście nasza wyprawa została udokumentowana wieloma fotografiami i opowiadaniami o życiu lasu. Następna wyprawa do lasu już w czerwcu.