ŚLUBOWANIE KLASY I

Ślubowanie klasy pierwszej to jedna z piękniejszych uroczystości odbywających się w szkole. Pierwszoklasiści z dumą prezentują swoje umiejętności, recytują wiersze i śpiewają piosenki. W podniosłym nastroju składają przyrzeczenie i uśmiechają się nieśmiało, gdy pani wicedyrektor dużym ołówkiem dotykając ich prawego ramienia pasuje ich na pełnoprawnych uczniów szkoły.

Taka podniosła uroczystość miała miejsce 28 października w Szkole Podstawowej im. kpt. Kazimierza Filipowicza „Korda” w Dorohusku. Jedenastu pierwszoklasistów zostało oficjalnie włączonych do grona uczniów szkoły. Swe uroczyste ślubowanie składali w obecności rodziców, grona pedagogicznego, uczniów i zaproszonych gości. Podczas programu artystycznego zaprezentowali również swoje wiadomości jakie dotychczas zdobyli w szkole. W trakcie uroczystości otrzymali także pamiątkowe upominki książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Miłym akcentem dla pierwszoklasistów był słodki poczęstunek przygotowany przez ich rodziców.