Bezpieczeństwo w ruchu drogowo-kolejowym

W celu zwiększenia świadomości dzieci na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowo-kolejowym zaprosiliśmy do naszej szkoły pracowników PKP, panią Joannę Litwiniuk-Naczelnik Sekcji Eksploatacji i pana Bieleckiego - funkcjonariusza Straży Ochrony Kolei. Pani Naczelnik przypomniała uczniom klas 0-III SP o regułach zachowania się pieszych zarówno podczas poruszania się przez przejazdy kolejowe, po peronach oraz na terenie dworca PKP, jak i w pobliżu linii kolejowych.

Pan Bielecki -starszy przodownik opowiedział dzieciom o tym jak pracownicy SOK dbają o życie i zdrowie pasażerów, wymienił elementy munduru oraz zaprezentował podstawowe komendy ,które wykonał przybyły z nim pies o imieniu służbowym ,,Wermut''.