Otrzęsiny klas I

Otrzęsiny klas pierwszych gimnazjum w bieżącym roku szkolnym 2014/2015 wypadły 28 listopada. A było się nad kim "wytrząsać". Wszak pierwszaków jest bodaj 66. Imprezę zorganizował Samorząd Uczniowski gimnazjum, który wszystko zaplanował, podzielił się obowiązkami i sprawnie poprowadził. Długo wyczekiwana była to impreza, a otrzęsiny starym zwyczajem muszą być!

Zaczęło się w  piątek po siódmej godzinie lekcyjnej "kociaki" przyjmować do gimnazjalnej braci.

Zacznijmy od osób prowadzących otrzęsiny:
- Kasia Uzarek i Ola Denkiewicz z kl. IIIa - z właściwym im wdziękiem zabawiały widownię i panowały nad przebiegiem konkurencji, okraszając je humorem czy zgrabną puentą.

Młodzież z SU na szanowne jury zaprosiła:
- v-ce dyrektor szkoły p.Anną Grzywnę
- przewodniczącą Rady Rodziców p.Barbarę Nowosad-Wawryniuk
-księdza wikariusza Michała Szubę
- oraz przewodniczących sekcji kulturalnej Bartka Kozaczuka i sekcji naukowej Agnieszkę Szczepanik.

Cała impreza odbyła się na dolnym holu naszej szkoły i przebiegała pod hasłem: NIE JESTEŚCIE JUŻ KOTAMI, JESTEŚCIE GIMNAZJALISTAMI !
Klasy Ia, Ib i Ic musiały przejść przez gęste sito różnych wyzwań pod "surowym" okiem jury i całej szkolnej gawiedzi. Dostąpić zaszczytu przyjęcia do wspólnoty gimnazjalnej nie było łatwo, ale za to ciekawie i śmiesznie. Liczba zmagań to 9 prób intelektu, refleksu, siły i zręczności.Nawet wychowawcy klas pierwszych stawali w szranki rywalizacji.

I konkurencja: "Herkules"- zawody siłowania na rękę po 1 osobie z klasy, systemem każdy z każdym, 1 miejsce- 3punkty, 2m.-2pkt, 3m.- 1pkt w każdej konkurencji, sędziował Damian Smolbik z kl. IIa. Uu.. mocne i doping dla swoich też.

II konkurencja: "taniec" - po 2 osoby z klasy tańczą w rytm muzyki [reggae, disco polo, breake dance, hip hop, pop,disco 80'] To była niezła muza, niezła beczka śmiechu, ale i zdolności. Brawo!

III konkurencja: "wiązanie krawatu" - po 2 osoby z klasy- czas max. 60 sekund. Iga z Ia rewelka.

IV konkurencja: "próba mądrości" - pierwsza runda- po 3 osoby z klasy, które odpowiadają zespołowo na zestaw dwóch pytań; druga runda -
wychowawcy klas też zmagali się z zestawem dwóch pytań. Stresss i emocje, tak, tak. Pani Ula błysk.

V konkurencja: "8 krzeseł" - po 3 osoby z klasy. Tu nigdy nie ma faworyta.

VI konkurencja: "próba smaku" - wychowawca karmi łyżeczką swojego ucznia jednym z wielu smaków Gerber i Bobo-Vita, wychowanek mający zasłonięte oczy ma rozpoznać 2 składniki przysmaku niemowlaków. Okazuje się, że mamy wytrawnych smakoszy.

VII konkurencja: "salon piękności'' - po 2 dwoje uczniów z klasy, chłopak robi dziewczynie prawdziwy makijaż, ta okazuje efekt publiczności i jury. Ic pięknie.

VIII konkurencja: "konkurs wiedzy o swoim wychowawcy" -1.Jakie jest ulubione zwierzę Twojego wychowawcy? 2.Podaj drugie imię Twojego wychowawcy. 3.Czym dojeżdża do pracy Twój wychowawca? 4.Jakie hobby ma Twój wychowawca? 5.Jaki jest kolor oczu Twojego wychowawcy? Tu startuje po 3 uczniów i radzą się razem.

IX konkurencja: "jaka to melodia?" - drużyny klasowe złożone z 3 uczniów, których mogą wspierać wychowawcy odgadują  wykonawców puszczanych melodii. Oj działo się i było głośno!!!

Oprawę muzyczną obsługiwała Klaudia Neczaj z IIa, za " starego kota" robił Adam Dudek, zaś "młode koty" malowała Wiktoria Denkiewicz z IIb. Obsługę techniczną [zmiana dekoracji, podawanie akcesoriów, itp] zapewniali Marek Tolisz, Andrzej Gołka, Damian Smolbik i Adrian Kolos z IIa. Tablicę wyników rywalizacji zapisywała Dominika Zabielska również z kl. IIa.

Rywalizujące klasy pierwsze wygrały - 1 dzień bez pytania za 1 miejsce, 1 godzinę bez pytania i degustację reszty gerberów za 2 miejsce, 4 litry mleka i sprzątanie holu po otrzęsinach za 3 miejsce.

Gdy jury liczyło punkty i podpisywało certyfikaty klasy pierwsze zaprezentowały się w ostatniej X konkurencji, takiej już bez punktów, ale bardzo prestiżowej - "zaprezentuj klasę". Tu swoją dobrą postawę potwierdziła drużyna p.Marka Grzywny kl. Ic. Ich grupowy występ i własna interpretacja utworu "My Słowianie" to był prawdziwy majstersztyk. Długo to będzie jeszcze wspominane. Na koniec odbyło się ŚLUBOWANIE klas pierwszych.

W nagrodę dla wszystkich DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA !