Światowe Dni Młodzieży

ŚDM-Kraków 2016 rok to niezapomniane chwile, wspólne modlitwy, śpiewy, przybijanie piątki i te kilometry, które pokonywaliśmy w słońcu i strugach deszczu, aby dojść na wyznaczone spotkanie. To czas, w którym Ojciec św. Franciszek przekazywał nam młodym przesłanie o Bożej miłości. To Jezus poprzez słowa Franciszka wzywał nas wszystkich po imieniu. A my czuliśmy tę obecność Boga - Boga Miłosiernego.

Słowa papieża wypowiedziane na Błoniach, „Kiedy Jezus dotyka serce młodego mężczyzny czy młodej dziewczyny, to są oni zdolni do naprawdę wielkich dzieł” wzbudziły we mnie refleksje na temat mojego życia. Mam 15 lat i całe życie przed sobą. Zrobię wszystko aby przeżyć je nie marnując ani chwili. ,,Bóg kibicuje nam jako najbardziej niezłomny z fanów” mówił Franciszek.  Przy takim wsparciu nie można żyć byle jak. Papież przestrzegał nas również przed wygodnictwem i bylejakością. Mówił o tym że my młodzi zachowujemy się nieraz jak emeryci, zamiast żyć pełnią życia. ,,Czasy, w których żyjemy, nie potrzebują młodych kanapowych, ale młodych ludzi w butach, najlepiej w butach wyczynowych’’ słowa Franciszka podczas modlitewnego czuwania dawały dużo do myślenia, do których z nich się zaliczam?. Wróciliśmy do domu pełni entuzjazmu i wiary. Mam nadzieję, że każdy z uczestników swoim życiem i postawą odpowie na papieskie wezwanie „Róbcie raban” i założy odpowiednie buty. Chciałbym podziękować, ks. Michałowi, za to, że zorganizował ten wyjazd, dzięki Niemu mogliśmy przeżyć te wszystkie niezapomniane chwile. Mojej mamie, że była z nami i tacie za bezpieczną podróż. Wszystkim za atmosferę tych razem spędzonych kilku dni, które na pewno pozostaną w naszych sercach na długo.