Nasze działania

Dzień Nauk

Przyrodniczych

W dniu 25 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Nauk Przyrodniczych. Uczniowie klas 4-8 przygotowali wystawy ukazujące życie i osiągnięcia wybitnych naukowców z dziedzin biologii, chemii, fizyki i geografii. Ponadto przedstawiciele klas brali udział w konkursie wiedzy z podstawowych zagadnień z biologii, chemii, fizyki i geografii.

Następnie grupy zacięcie rywalizowały w prawidłowym segregowaniu odpadów . Przedstawiciele poszczególnych klas również uczestniczyli w podchodach, gdzie zadaniem uczniów było prawidłowe wykonanie doświadczenia, odnalezienie w źródłach wiedzy definicji recyklingu, rozpoznanie podstawowych gatunków roślin i rozwiązanie krzyżówki przyrodniczej.

W czasie realizacji i rozwiązywaniu zadań młodzież miała możliwość ugruntowania i przypomnienia wiedzy, rozwijała umiejętność pracy w grupie pod presją czasu i poszerzali swoją wiedzę.

Gratulujemy.