INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA GMINY W SZACHACH O PUCHAR WÓJTA GMINY DOROHUSK

W piątek 19 lutego 2016 r. w Pałacu Suchodolskich w Dorohusku, z udziałem 16 szachistek i szachistów odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Gminy w szachach o puchar Wójta Gminy Dorohusk. Celem zmagań w tej „królewskiej grze” była dalsza popularyzacja szachów wśród dzieci, młodzieży i starszych oraz wyłonienie najlepszych zawodniczek i zawodników w danej kategorii wiekowej. Organizatorem mistrzostw byli: Wójt Gminy, Gminny Ośrodek Kultury i Turystyki, Uczniowski Klub Sportowy ,,Kiks” i Gminny Klub Sportowy ,,Granica” w Dorohusku.

Nad całością zawodów czuwała komisja sędziowska pod sprawnym kierownictwem opiekuna sekcji szachowej przy Gminnym Ośrodku Kultury i Turystyki - Aleksandra Czerepko.

Rozegrane konkurencje, zwycięzcy:

Kat. juniorzy (do lat 18)

1. Mateusz Gajur - Wólka Okopska
2. Marek Błaszczuk - Turka
3. Dawid Trochimiuk – Dorohusk

Kat. dziewczęta/kobiety (bez ograniczeń wiekowych)

1. Nikola Matczuk - Dorohusk
2. Maria Gajur - Wólka Okopska
3. Natalia Wójcik – Dorohusk

Zwycięzcy I-III miejsc otrzymali puchary, statuetki i dyplomy, które wręczyli: Wojciech Sawa - Wójt Gminy Dorohusk oraz Jolanta Ryszkiewicz - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Turystyki w Dorohusku.