I Memoriał Szachowy im. Ryszarda Semeniuka

W sobotę 6 lutego 2016 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Publicznych w Wojsławicach Kolonii, z udziałem 39 zawodniczek i zawodników zorganizowano I Memoriał Szachowy im. Ryszarda Semeniuka.
Organizatorami imprezy byli: Wójt Gminy Wojsławice, Dyrekcja Zespołu Szkół Publicznych, Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki oraz Uczniowski Klub Sportowy „ARKA” przy Zespole Szkół Publicznych w Wojsławicach.

Celem turnieju było: uczczenie pamięci Ryszarda Semeniuka - czołowego szachisty Gminy Wojsławice i Powiatu Chełmskiego, stworzenie możliwości sportowej rywalizacji szachistów z Powiatu Chełmskiego oraz popularyzacja szachów, jako dyscypliny sportowej stanowiącej efektywną formę rozwoju umysłowego Turniej rozegrano systemem szwajcarskim kontrolowanym na dystansie VII rund, po 15 minut na partię dla zawodnika. Ponadto w ramach turnieju rozegrane zostały Szachowe Mistrzostwa Gminy Wojsławice.
W turnieju uczestniczyła 8-osobowa reprezentacja naszej gminy występująca jako sekcja szachowa działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury i Turystyki w Dorohusku, pod kierownictwem opiekuna i zawodnika w jednej osobie - Aleksandra Czerepko. Nadrzędnym celem udziału naszych szachistów w tym turnieju, podobnie jak i w innych zawodach szachowych była kolejna konfrontacja z najlepszymi, podnoszenie umiejętności, nabywanie doświadczeń, natomiast mniej ważnym kryterium było zajęcie czołowego miejsca w danej kategorii.
Po otrzymaniu komunikatu z memoriału od sędziego głównego - Wiesława Radzięciaka, Wójta Gminy Leśniowice z przyjemnością informujemy, że nasi zawodnicy odnotowali największe sukcesy w kategorii juniorów, I miejsce wywalczył Marek Błaszczuk z Turki, a III miejsce przypadło Dawidowi Trochimiukowi z Dorohuska. Na nieco dalszym, bo VII miejscu uplasował się Marcin Matczuk z Dorohuska, a na X Piotr Iwańczuk z Husynnego.