KONKURS WIELKANOCNY SZKOLNEGO KOŁA LOP

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

OZDOBA ŚWIĄTECZNA W WERSJI EKO II”

1. ORGANIZATOR:

Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dorohusku.

1. CELE KONKURSU:

1. Wyrabianie poczucia piękna.

2. Zwiększanie świadomości ekologicznej.

3. Wzmaganie wrażliwości na piękno przyrody.

4. Podniesienie wiary we własne umiejętności.

5. Zwiększanie zdolności manualnych.

1. UCZESTNICY KONKURSU:

Konkurs kierowany jest do uczniów klas IV-VIII oraz rodziców uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dorohusku.

Uczestnicy konkursu ręcznie wykonają ozdobę świąteczną (ozdoba wielkanocna np. stołu, drzwi, okna itp., stroik świąteczny, figurka dekoracyjna, pisanka, świecznik) z okazji Świąt Wielkanocnych .

Prace konkursowe oceniane będą w kategoriach:

1. Kategoria I – dzieci z klas IV-VI szkoły podstawowej,

2. Kategoria II – uczniowie klas VII – VIII szkoły podstawowej

3. Kategoria III – rodzice uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dorohusku.

1. WARUNKI PRZYSTĄPIENIA DO KONKURSU:

1. Aktualny adres zamieszkania na terenie województwa lubelskiego.

2. Własnoręcznie wykonana ozdoba świąteczna.

3. Technika wykonania dowolna, materiały naturalne (papier, drewno, bibuła, słoma, łodygi roślin, zasuszone rośliny, tkaniny – len, nici, sznurek naturalny, liście, szyszki, igliwie, rośliny żywe pochodzące z naszego terenu.

4. Powiązanie elementów przyrodniczych i krajobrazowych charakterystycznych dla regionu z tematyką świąteczną.

5. Maksymalna wielkość pracy nie może przekraczać formatu 20 cm x 20 cm x 20 cm.

6. Każdy uczestnik może przesłać tylko jedną pracę.

7. Do nadesłanych prac należy dołączyć n/w załączniki: Karta informacyjna z danymi autora: imię, nazwisko, szkoła, kategoria wiekowa, adres zamieszkania, telefon kontaktowy, adres e-mail.

8. Do udziału w konkursie nie dopuszcza się prac, które nie spełniają powyższych wymogów.

9. Organizator nie zwraca nadesłanych prac świątecznych.

10. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie.

11. Prace należy dostarczyć do 22 marca 2024 r. do pani Moniki Walczuk lub pani Joanny Szewczuk-Taras