Wyjazd do Brzeźna

W dniu 6 listopada 2014 r. grupa 10 uczniów klas II i III z ZSO w Dorohusku wzięła udział, w zajeciach terenowych zorganizowanych przez Zespół Parków Krajobrazowych Polesia oddział w Chełmie reprezentowanych przez panią Małgorzatę Deneka – Angel, która też poprowadziła zajęcia pt. „Rozpoznawanie roślin leczniczych i ich wykorzystanie”.

Uczniowie w trakcie zajęć uczestniczyli w prelekcji w Ośrodku Dydaktyczno – muzealnym na temat osobliwości wśród roślin i zwierząt na terenie Rezerwatu Brzeźno, (który położony jest na terenie Chełmskiego Parku Krajobrazowego).

Następnie prowadząca wyjaśniła zasady, na jakich miały być prowadzone zajęcia terenowe. Uczestnicy w trakcie spaceru zbierali pospolite gatunki roślin, następnie w ośrodku oznaczali, te rośliny za pomocą klucza do oznaczania roślin i informatorów o zastosowaniu tych roślin w lecznictwie. Na podsumowanie wykonali plakaty przedstawiające wykorzystanie ziół i roślin leczniczych.

Grupa uczniów w składzie: Iwona Rafalska, Beata Grabowska, Aleksandra Denkiewicz, Karol Koguciuk, Mateusz Kawalec zdobyli wyróżnienia za swoje prace. W nagrodę mogli wziąć udział w wyjeździe do Sobiboru.