ZACZYNAMY!

ZACZĘŁA SIĘ ZIMA?

MY RÓWNIEŻ ZACZYNAMY POMAGAĆ.

KOMU?

Naszym sąsiadom, towarzyszom i sprzymierzeńcom......

PTAKOM!

• Jak co roku o tej porze uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami rozpoczęli akcję Dokarmiania ptaków. Śnieg zakrył białą poduszką dostępne pożywienie dla bezbronnych zwierząt, dlatego musieliśmy ruszyć z pomocą. Głównymi gośćmi naszej stołówki są sikorki i wróble. Dokarmiamy je systematycznie nasionami i ziarnami. Na wywieszone płaty słoniny na pewno skuszą się sikory i dzięcioły. Dobrym pomysłem jest pozostawianie w karmniku lub wywieszanie na drzewie owoców. Na pokrojone jabłka, jarzębinę, żurawinę, rodzynki czy suszone morele na pewno skuszą się sójki, kosy i kwiczoły.

• W związku z powyższym zapraszamy wielbicieli przyrody do pomocy naszym przyjaciołom PTAKOM.