Bursztyn - złoto słowian

14 marca uczniowie z kl. I-III SP wzięli udział w warsztatach Akademii Młodego Naukowca - ,,Bursztyn - złoto Słowian'' prowadzonych przez pana Grzegorza Bukowskiego, pracownika UMCS w Lublinie. Podczas warsztatów młodzi naukowcy dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o bursztynie oraz samodzielnie obrabiali bursztyn, z którego później wykonali naszyjniki.

Profesjonalizm prowadzącego warsztaty oraz zainteresowanie uczniów i rodziców utwierdziło nas nauczycieli w przekonaniu, że warto jest organizować takie warsztaty, dlatego też pan Grzegorz Bukowski przyjedzie jeszcze raz w tym roku szkolnym do naszej szkoły 10 maja i poprowadzi warsztaty na temat -,,Dlaczego tata każe myć ręce-jak pokonać brokatozę i zrobić mydło''. Zapraszamy do udziału w warsztatach wszystkie dzieci.