Święto Niepodległości

11 listopada 2014r. obchodziliśmy 96 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W związku z tą rocznicą w Naszej szkole tradycyjnie miała miejsce uroczysta akademia poświęcona w całości temu narodowemu świętu.

Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum pod opieką nauczycieli przygotowal i przedstawili ciekawe widowisko o patriotycznej wymowie. Akademia trwała przez prawie całą godzinę lekcyjną  i miała oficjalny i podniosły charakter. Całość poprowadziła przewodnicząca sekcji naukowej SU Agnieszka Szczepanik z kl. IIIb.
Uroczystość zaczęła się od wprowadzenia przez poczet sztandaru szkoły i hymnu państwowego. Następnie rozpoczęła się część artystyczna. Była ona jakby rozmową dziadka (Marek Tolisz z II a) z wnuczkiem (Bartek Kozaczuk z IIIb) o Naszej historii, gdzie dziadek wyłuszcza wnuczkowi przełomowe momenty historii Polski i Polaków. Wszystko przeplatane recytacją poezji przez uczniów ZSO.

Wystąpili:

Rebeka Andryszczuk, Gracjan Krawczyński, Elwira Gryniuk, Kasia Korzeniewska z kl. Vb SP,

Patrycja Kordzińska z IIIa,

Klaudia Neczaj, Maja Wawryniuk, Dominika Zabielska z kl. IIa,

Aleksandra Sobczuk z kl. Ic.

Wykorzystano fragmenty wierszy M. Konopnickiej "Przysięga" , C.K.Norwida ,"Moja Piosnka" , J.Kochanowskiego "Pieśń II" , W.Pola "Śpiew z mogiły" , E. Słońskiego "Ta co nie zginęła" , J.Mączki "Wstań Polsko moja" , L.Staffa "Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą" , A.Oppmana "Pięciu poległych" , J.Tuwima "Modlitwa".
W rolę Józefa Piłsudskiego wcielił się Paweł Kulik z kl. Ic.
Pieśni legionowe "Kto cię wołał legionisto?" , "Kadrówka" , "Piechota" odśpiewał chór szkolny prowadzony przez p.Marcina Watrasa i p.Halinę Mysakowską w składzie: Weronika Chomiarczuk, Patrycja Kordzińska, Katarzyna Uzarek, Dominika Zabielska i Krystian Domarski.

Występ młodzieży szkolnej z okazji święta 11 listopada uatrakcyjniony był wyświetlaną na dużym ekranie prezentacją multimedialną o tematyce narodowej. Jest to stały element naszej pracy pedagogicznej i mamy nadzieję, że właściwie służy wychowaniu młodzieży szkolnej oraz jej wrażliwości.
Za całość odpowiedzialni byli p.Dariusz Prus i p.Renata Sobczuk.