Centrum Kopernika

W dniu 18 lutego o godzinie 7.00 grupa 89 uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Dorohusku wyruszyła na wycieczkę do Warszawy. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwało siedmiu nauczycieli. Głównym celem wyjazdu było odwiedzenie wystaw Centrum Nauki Kopernik.

Uczniowie mieli możliwość spędzenia w interesujący i twórczy sposób czasu podziwiając następujące ekspozycje: Świat w ruchu, Człowiek i środowisko, Korzenie cywilizacji, Bzzz!, Strefa światła, RE: generacja, Teatr Robotyczny. W głównym holu, przy wejściu zainstalowane jest wahadło Foucaulta. Można tu również zobaczyć instalację Niekończąca się historia, model nowych Bulwarów wiślanych, czy symulację ruchu planet z Układu Słonecznego. Uczniowie mieli również możliwość dotykania, zabawy i rozwiązywania łamigłówek naukowych w czasie pobytu. Po obiedzie wyruszyliśmy w drogę powrotną. Do domu pełni nowych wrażeń, dojechaliśmy w późnych godzinach wieczornych.