Spotkanie z absolwentem

Szkoła gościła Mistrza Polski

Pełna hala, niekończące się pytania publiczności i owacje na stojąco – tak najkrócej można opisać spotkanie z Michałem Soczyńskim, Mistrzem Polski w  boksie, absolwentem Gimnazjum w Dorohusku, który po latach odwiedził swoją starą szkołę.

Michał Soczyński, młody człowiek, który bez wątpienia odniósł sukces w sporcie,  29 maja spotkał się z  uczniami i nauczycielami Szkoły Podstawowej w Dorohusku. W trakcie spotkania opowiedział młodszym kolegom o swojej drodze do mistrzostwa w boksie,  blaskach i cieniach  sportowej kariery oraz wyzwaniach,  jakie stawia przed nim codzienne życie sportowca. Z uśmiechem wspominał lata spędzone w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Dorohusku. W czasie długiej rundy pytań, zdradził swoją receptę na sukces. Zawsze stawiaj sobie cel, zacznij od małych rzeczy i nie poddawaj się, bądź konsekwentna – odpowiedział uczennicy, która zapytała, skąd czerpać siłę i motywację.

Po wizycie na swoim profilu na Facebooku podziękował dzieciakom za powrót magii dawnych uczniowskich lat i wyraził nadzieję, że spotkanie było dla nich sporą dawką motywacji.

Bez wątpienia było to inspirujące spotkanie, promujące sport i motywujące do nauki. Michał Soczyński, absolwent naszej szkoły,  udowodnił, że mistrzostwo jest w zasięgu ręki, trzeba tylko mieć odwagę, by po nie sięgnąć i wytrwałość, by o nie walczyć.

Jako wyraz uznania dotychczasowych osiągnięć Michał otrzymał tytuł Wybitnego Absolwenta Szkoły w Dorohusku. Z pewnością zdobył też wielu nowych fanów.

Życząc kolejnych sukcesów, trzymamy kciuki za Naszego Mistrza