Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Dorohusku informuję,  iż w dniu 01 marca 2016r. będzie organizował  Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który wyruszy spod Hali Sportowej na ul. Szkolnej w Dorohusku ok godz. 12.00. W biegu wezmą udział uczniowie klas VI Szkoły Podstawowej, Gimnazjum oraz nauczyciele i rodzice. Pozostali uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Dorohusku będą kibicowali na trasie biegu. Trasa biegu będzie prowadziła ulicami: Szkolną, Polną, 22 Lipca, Ogrodową, 1 Maja, Nadrzeczną, Szkolną.

plakat

Ideą biegu jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944; 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat, jak również rozpowszechnianie zdrowego trybu życia oraz zwalczanie chorób cywilizacyjnych wśród dzieci i młodzieży szkolnej.
Wydarzenie niesie silne przesłanie patriotyczne oraz może być ciekawe dla osób w każdym wieku.

trasa