Fotorelacja z wyjazdu do Grecji

PONIEDZIAŁEK 13.03.2023r.

Dziś 30 uczniów z naszej szkoły rozpoczyna uczestnictwo w projekcie nr 2022-1-PL01-KA122-SCH-000070607 pt. „Rozwój kulturowy i językowy” w Grecji. Przez najbliższe dwa tygodnie pracować będą w małych grupach podczas rozmaitych zajęć kulturowych i językowych.

Pierwszy dzień wyjazdu rozpoczął się od zapoznania z okolicą i grupą uczniów ze szkoły partnerskiej poprzez grę miejską. Później miały miejsce zajęcia integracyjne w formie gier i zabaw. Zapoznanie ze szkołą partnerską, gry i zabawy integracyjne  pozwoliły poczuć prawie rodzinną atmosferę. Spacer urokliwymi uliczkami z kameralnymi kawiarenkami i tawernami, plaża i cudne Morze Egejskie zachwyciły wszystkich bez wyjątku. Wieczorem odbyła się pierwsza ewaluacja dnia, podczas której uczniowie omówili swoje oczekiwania w sesji fears and hopes.

WTOREK 14.03.2023r.

Drugiego dnia projektu „Rozwój kulturowy i językowy” w Grecji uczniowie brali udział w zajęciach  z języka angielskiego wraz z uczniami greckimi, a następnie zajęli się przygotowaniem w grupach słowniczków polsko-grecko-angielskich, dotyczących podstawowych zwrotów. Wykonywanie słowniczków pokazało, że nauka języka obcego może być ciekawa i twórcza. Ogłoszony został również konkurs fotograficzny pt. „Moja grecka przygoda”, który zostanie podsumowany na koniec wyjazdu. Konkurs zmotywował uczestników projektu do wyszukiwania perełek greckiej kultury  i wyzwolił ukryte talenty.  Dzień zakończyła ewaluacja działań.

ŚRODA 15.03.2023r.

Trzeci dnia projektu „Rozwój kulturowy i językowy” w Grecji! Rano odbyły się zajęcia z języka angielskiego dla wszystkich uczestników, które pomogły przełamać bariery językowe. Następnie uczniowie wykonywali prezentacje multimedialne na temat różnic kulturowych Polski i Grecji. Wieczorem kontynuowali integrację w niewielkich międzynarodowych grupach.

CZWARTEK 16.03.2023r.

Czwartego dnia greckiego projektu pt. „Rozwój kulturowy i językowy” po zajęciach językowych odbyły się dyskusje uczestników na temat zdolności rozwiązywania konfliktów, umiejętności wyrażania i obrony własnego zdania bez naruszania przestrzeni własnej i innych ludzi.

PIĄTEK 17.03.2023r.

To już piąty dzień projektu pt. „Rozwój kulturowy i językowy” w Grecji, w którym biorą udział nasi uczniowie. W ciągu dnia brali udział w zajęciach prowadzonych w małych grupach – zajęciach kulturowych, podczas których poznali historie greckich bogów oraz ich atrybuty oraz lekcjach języka angielskiego dostosowanych do indywidualnych potrzeb każdej grupy.

SOBOTA 18.03.2023r.

Projekt „Rozwój kulturowy i językowy” w Grecji. Dziś wszystkie grupy brały udział w programie kulturowym przygotowanym przez szkołę partnerską - całodniowej wycieczce turystycznej, podczas której zwiedzili bliższe i dalsze okolice Katerini. Uczniowie wykorzystali tę okazję do wykonania zdjęć do konkursu fotograficznego.  Niezapomniane wrażenia wywarł na uczestnikach projektu zadziwiający zespół klasztorny Meteory.

NIEDZIELA 19.03.2023r.

Uczniowie biorący udział w projekcie „Rozwój kulturowy i językowy” kontynuują zwiedzanie greckiego regionu. Nasi uczniowie korzystają z wyjazdu do Salonik (drugiego co do wielkości miasta Grecji), odwiedzając przepiękne okolice, i czerpiąc doświadczenia z przebywania za granicą, szkoląc swoje umiejętności posługiwania się językiem angielskim. W czasie wolnym uczniowie ze szkoły greckiej pokazali swoje ulubione miejsca. Wieczorem uczyli się wzajemnie polskich i greckich tańców narodowych, takich jak polonez i zorba.

PONIEDZIAŁEK 20.03.2023r.

Drugi tydzień projektu „Rozwój kulturowy i językowy” rozpoczęły zajęcia języka angielskiego dla wszystkich uczestników, a następnie miały miejsce autoprezentacje uczestników na temat własnych zainteresowań, w celu budowania pozytywnego obrazu samego siebie. Podczas wieczornej ewaluacji uczniowie podsumowali pierwszy tydzień aktywności w Grecji.

WTOREK 20.03.2023r.

Dziewiątego dnia projektu „Rozwój kulturowy i językowy” oprócz codziennych zajęć językowych, odbyły się zajęcia dotyczące komunikacji niewerbalnej – mowy ciała. Uczniowie przeprowadzili dyskusje dotyczące mimiki, gestów, gestykulacji oraz kontaktu wzrokowego.

ŚRODA 22.03.2023r

Dzisiejszego dnia projektu pt. „Rozwój kulturowy i językowy” uczniowie w małych międzynarodowych grupach tworzyli filmy „Młodzi Europejczycy” przy wykorzystaniu różnych programów komputerowych do edycji video. Później ćwiczyli umiejętności konwersacji w języku angielskim na zajęciach językowych. Dzień zakończyła wspólna ewaluacja.

CZWARTEK 23.03.2023r.

Przedostatni dzień projektu pt. „Rozwój kulturowy i językowy” w Grecji. Koniec zbliża się wielkimi krokami. Tego dnia po lekcjach języka angielskiego odbywały się wielkie zawody sportowe z różnymi konkurencjami popularnymi zarówno w Grecji jak i w Polsce. Wieczorem odbyła się sesja “fears, hopes & expectations” podsumowująca ich oczekiwania, obawy i nadzieje związane z projektem.

PIĄTEK 24.03.2023r.

To już ostatni dzień naszego projektu „Rozwój kulturowy i językowy” w greckim Katerini.  Wszystkie grupy uczestniczyły w ostatnich już zajęciach z języka angielskiego wraz z greckimi rówieśnikami, na których podsumowana została wiedza zdobyta w trakcie mobilności. Następnie rozstrzygnięty został konkurs fotograficzny. Wszyscy uczniowie zaskoczyli swoją spostrzegawczością, zdjęcia ilustrowały doskonale doświadczenie minionych tygodni. Na koniec odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów    i ewaluacja podsumowująca wszystkie działania projektowe.