ZAJĘCIA PRZYGOTOWAWCZE W RAMACH PROJEKTU ZA NAMI

Uczestnicy projektu pt. „Rozwój kulturowy i językowy” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w okresie od 04.01 do 21.01.2023r.  wzięli udział w zajęciach  przygotowawczych z j. angielskiego, kulturowych i pedagogicznych. W ramach prowadzonego kursu językowego zwracano uwagę na praktyczne użycie języka i dlatego zajęcia obejmowały zarówno słownictwo codziennie jak i branżowe. Duży nacisk położono również na rozmowy w języku angielskim.

Program zajęć różnił się od tego na co dzień realizowanego w szkole i obejmował rozmowy między uczniami i odgrywane scenki. Poznanie bogatej historii i kultury Grecji podczas zajęć kulturowych umożliwi uczestnikom mobilności lepsze skorzystanie z wyjazdu      i poszerzenie swoich horyzontów kulturowych. Podczas zajęć pedagogicznych omawiano m.in. zagadnienia takie jak znalezienie się     w nowym miejscu, dostosowanie się do życia w grupie    i zespole, efektywne spędzanie czasu w pracy, metody walki ze stresem,           a także godne reprezentowanie Polski na arenie międzynarodowej.