OZDOBA ŚWIATECZNA W WERSJI EKO

Świąteczny konkurs przyrodniczo-plastyczny

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

OZDOBA ŚWIĄTECZNA W WERSJI EKO”

Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody oraz nauczyciel plastyki goraco zachęca do udziału w konkursie łączacym tradycję wykonywania ozdób świątecznych z wykorzystaniem naturalnych materiałów i odejściem od tworzyw sztucznych.

Konkurs kierowany jest do uczniów klas IV-VIII oraz rodziców uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dorohusku.

Uczestnicy konkursu ręcznie wykonają ozdobę świąteczną (ozdoba choinkowa, stroik świąteczny, figurka dekoracyjna, ramka ozdobna, świecznik) z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Prace konkursowe oceniane będą w kategoriach:

1. Kategoria I – dzieci z klas IV-VI szkoły podstawowej,

2. Kategoria II – uczniowie klas VII – VIII szkoły podstawowej

3. Kategoria III – rodzice uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dorohusku

WARUNKI PRZYSTĄPIENIA DO KONKURSU:

1. Aktualny adres zamieszkania na terenie województwa lubelskiego.

2. Własnoręcznie wykonana ozdoba świąteczna.

3. Technika wykonania dowolna, materiały naturalne (papier, drewno, bibuła, słoma, łodygi roślin, zasuszone rośliny, tkaniny – len, nici, sznurek naturalny,liście , szyszki, igliwie, pochodzące z naszego terenu.

4. Powiązanie elementów przyrodniczych i krajobrazowych charakterystycznych dla regionu z tematyką świąteczną.

5. Maksymalna wielkość pracy nie może przekraczać formatu 10 cm x 10 cm x 15 cm.

6. Każdy uczestnik może przesłać tylko jedną pracę.

7. Do nadesłanych prac należy dołączyć n/w załączniki: Karta informacyjna z danymi autora: imię, nazwisko, szkoła, kategoria wiekowa, adres zamieszkania, telefon kontaktowy, adres e-mail

8. Do udziału w konkursie nie dopuszcza się prac, które nie spełniają powyższych wymogów.

9. Organizator nie zwraca nadesłanych prac świątecznych.

10. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie.

11. Prace należy dostarczyć do 18 grudnia 2022 r. do pani Moniki Walczuk, pani Małgorzaty Wierzbickiej lub pani Joanny Szewczuk-Taras